Nový Passat získal pět hvězd od Euro NCAP

ar5, 6. prosince 2014, 04:00 Google+

Nezávislá evropská organizace na ochranu spotřebitelů Euro NCAP vyznamenala nový Passat nejvyšším pětihvězdičkovým hodnocením.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor

Sdílejte článek

Díky tomu se i osmá generace Passatu řadí mezi nejbezpečnější automobily na světě. Nový Passat tímto vynikajícím výsledkem navazuje na svého předchůdce, jemuž bylo nejvyšší hodnocení bezpečnosti uděleno naposledy v roce 2010.

Euro NCAP (New Car Assessment Programm = evropský program hodnocení nových vozů) je od roku 1997 považován za jedno z nejdůležitějších měřítek v oblasti bezpečnosti automobilů. Letos byly požadavky kladené na nové vozy opět zpřísněny. Nový Passat absolvoval sérii náročných testů NCAP s vynikajícími výsledky – a to v neposlední řadě díky prvotřídnímu souboru bezpečnostních prvků, který zahrnuje optimalizovanou strukturu karoserie, velmi účinné zádržné systémy (bezpečnostní pásy, sedadla a airbagy) a inovativní asistenční systémy.

Celkové pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti nového modelu Passat je složeno z výsledků ve čtyřech dílčích oblastech, jimiž jsou ochrana dospělých cestujících a dětí, ochrana chodců a bezpečnostní asistenční systémy.

Passat obdržel v rozsáhlých testech 85 % z maximálního počtu bodů v kategorii ochrany dospělých cestujících, které zahrnují kromě čelního nárazu do hliníkové bariéry (rychlostí 64 km/h s 40% přesazením) také boční náraz (rychlostí 50 km/h do boční struktury vozidla) a boční náraz do sloupu (rychlostí 29 km/h). Nový Passat si vedl skvěle rovněž v důležité oblasti ochrany dětí a díky sériově dodávanému uchycení ISOFIX a Top Teather pro dětské sedačky dosáhl 87 % z maximálně dosažitelného počtu bodů v kategorii ochrany dětí.

Kromě toho byly v oblasti ochrany chodců podrobeny zkoušce konstrukční detaily modelu Passat, které snižují riziko poranění chodců. Mezi ně patří například uspořádání nárazníků a kapoty motoru.

Do hodnocení bezpečnostních systémů zahrnula organizace Euro NCAP optimalizované opěrky hlavy, které minimalizují riziko poranění krční páteře při nárazu zezadu, a upozorňování na nepřipnutý bezpečnostní pás na všech sedadlech. Pozitivního hodnocení se dočkal také bezpečnostní asistenční systém Front Assist pro sledování okolí vozidla včetně funkce City pro nouzové brzdění, který je k dispozici od výbavové linie Comfortline.

Nový Passat se již prodává a součástí rozsáhlé sériové bezpečnostní výbavy jsou mimo jiné airbagy pro řidiče a spolujezdce vpředu (s deaktivací airbagu spolujezdce) a systém hlavových airbagů pro cestující vpředu a vzadu, včetně bočních airbagů. Nový Passat je navíc sériově vybaven elektronicky řízeným stabilizačním systémem ESC (Electronic Stability Control) včetně ABS s brzdovým asistentem, multikolizní brzdou, ukazatelem tlaku vzduchu v pneumatikách a rozpoznáváním únavy řidiče.

Volkswagen završuje nabídku rozmanitými asistenčními systémy dodávanými na přání. Jejich úkolem je zabránit nárazu do překážky, nebo alespoň výrazně snížit intenzitu nárazu. Mezi ně patří mimo jiné systém preventivní ochrany cestujících, asistent pro jízdu v koloně, Emergency Assist a Trailer Assist (včetně stabilizace soupravy s přívěsem).

Google+ Vytisknout

Diskuze: Nový Passat získal pět hvězd od Euro NCAP

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Alkohol

Nadejcháš - neřídíš! Auto-lock systém by mohl zachránit až 5000 životů ročně

Avia A30 valník

Česká auta, to není jen Škoda a Tatra. Kde skončila legendární Avia?

Elektrokolo

Elektrokola mohou být i nebezpečná. Na co je potřeba dávat si pozor?

Roewe Vision R

Žasnete nad absurdními názvy čínských automobilek? Překvapivě dávají smysl

Peugeot Rifter GT Line 1.5 BlueHDi 130

TEST: Peugeot Rifter GT Line 1.5 BlueHDi 130 - Mistr v praktičnosti, který se neztratí ani na dálnici

Fotografie z loňského ročníku ankety Zlatý volant

Chcete ovlivnit výsledky ankety Zlatý volant? Máte poslední šanci!

reklama
reklama

Doporučujeme

Nová Kia Sorento získala pětihvězdičkové ohodnocení v bezpečnostních testech Euro NCAP - anotační foto

Nová Kia Sorento získala pětihvězdičkové ohodnocení v bezpečnostních testech…

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Kritici elektromobilů přišli o další argument, na zdroji energie totiž tolik nezáleží

  2. Elektrokola mohou být i nebezpečná. Na co je potřeba dávat si pozor?

  3. Česká auta, to není jen Škoda a Tatra. Kde skončila legendární Avia?

  4. Největší bojové vozidlo historie? Ruskou 60-tunovou tříkolku poháněly motory ze vzducholodě

  5. Škoda Scala startuje na částce 369 900. Na kolik vyjde v plné výbavě?

  6. Pioneer přišel s elegantním způsobem, jak proměnit mobil v nadupaný infotainment systém

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud