Nový Passat získal pět hvězd od Euro NCAP

ar5, 6. prosince 2014, 04:00 Google+

Nezávislá evropská organizace na ochranu spotřebitelů Euro NCAP vyznamenala nový Passat nejvyšším pětihvězdičkovým hodnocením.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor

Sdílejte článek

Díky tomu se i osmá generace Passatu řadí mezi nejbezpečnější automobily na světě. Nový Passat tímto vynikajícím výsledkem navazuje na svého předchůdce, jemuž bylo nejvyšší hodnocení bezpečnosti uděleno naposledy v roce 2010.

Euro NCAP (New Car Assessment Programm = evropský program hodnocení nových vozů) je od roku 1997 považován za jedno z nejdůležitějších měřítek v oblasti bezpečnosti automobilů. Letos byly požadavky kladené na nové vozy opět zpřísněny. Nový Passat absolvoval sérii náročných testů NCAP s vynikajícími výsledky – a to v neposlední řadě díky prvotřídnímu souboru bezpečnostních prvků, který zahrnuje optimalizovanou strukturu karoserie, velmi účinné zádržné systémy (bezpečnostní pásy, sedadla a airbagy) a inovativní asistenční systémy.

Celkové pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti nového modelu Passat je složeno z výsledků ve čtyřech dílčích oblastech, jimiž jsou ochrana dospělých cestujících a dětí, ochrana chodců a bezpečnostní asistenční systémy.

Passat obdržel v rozsáhlých testech 85 % z maximálního počtu bodů v kategorii ochrany dospělých cestujících, které zahrnují kromě čelního nárazu do hliníkové bariéry (rychlostí 64 km/h s 40% přesazením) také boční náraz (rychlostí 50 km/h do boční struktury vozidla) a boční náraz do sloupu (rychlostí 29 km/h). Nový Passat si vedl skvěle rovněž v důležité oblasti ochrany dětí a díky sériově dodávanému uchycení ISOFIX a Top Teather pro dětské sedačky dosáhl 87 % z maximálně dosažitelného počtu bodů v kategorii ochrany dětí.

Kromě toho byly v oblasti ochrany chodců podrobeny zkoušce konstrukční detaily modelu Passat, které snižují riziko poranění chodců. Mezi ně patří například uspořádání nárazníků a kapoty motoru.

Do hodnocení bezpečnostních systémů zahrnula organizace Euro NCAP optimalizované opěrky hlavy, které minimalizují riziko poranění krční páteře při nárazu zezadu, a upozorňování na nepřipnutý bezpečnostní pás na všech sedadlech. Pozitivního hodnocení se dočkal také bezpečnostní asistenční systém Front Assist pro sledování okolí vozidla včetně funkce City pro nouzové brzdění, který je k dispozici od výbavové linie Comfortline.

Nový Passat se již prodává a součástí rozsáhlé sériové bezpečnostní výbavy jsou mimo jiné airbagy pro řidiče a spolujezdce vpředu (s deaktivací airbagu spolujezdce) a systém hlavových airbagů pro cestující vpředu a vzadu, včetně bočních airbagů. Nový Passat je navíc sériově vybaven elektronicky řízeným stabilizačním systémem ESC (Electronic Stability Control) včetně ABS s brzdovým asistentem, multikolizní brzdou, ukazatelem tlaku vzduchu v pneumatikách a rozpoznáváním únavy řidiče.

Volkswagen završuje nabídku rozmanitými asistenčními systémy dodávanými na přání. Jejich úkolem je zabránit nárazu do překážky, nebo alespoň výrazně snížit intenzitu nárazu. Mezi ně patří mimo jiné systém preventivní ochrany cestujících, asistent pro jízdu v koloně, Emergency Assist a Trailer Assist (včetně stabilizace soupravy s přívěsem).

Google+ Vytisknout

Diskuze: Nový Passat získal pět hvězd od Euro NCAP

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Laura

Ruský supersport? Zapomeňte na Marušu, přijíždí Laura

Chevrolet Niva

Nová Niva se začne prodávat již brzy. Bude ale jiná, než očekáváte

Hyundai Kona Hybrid

Hyundai opět bodoval v americké studii kvality nových vozů J.D. Power

Lexus UX

Lexus UX dosáhl nejlepších výsledků v crash testech

Charge Automotive Ford Mustang

Elektrický Mustang se představí už přístí měsíc. Výkonem určitě zaujme

110S Cosmo Sport

110S Cosmo Sport je jedno z nejkrásnějších sportovních aut, které kdy Mazda vyrobila

Mahindra Thar 700

Další offroad končí. Na základech legendárního Willysu se dosud vyráběla Mahindra Thar

Ferrari 312T

Ferrari 312T z vítězného tažení Nikiho Laudy brzy na prodej. Cena? Ani výhra v loterii nemusí stačit

Nissan Patrol

Restomod v ruském stylu? Legendární sovětský off-road vznikl z Nissanu Patrol

VW LUPO TWIN-2.0L TFSI 1200HP 8.9 vs AUDI 90 QUATTRO S2 ENGINE TURBO 800HP 9.2

Malé Lupo působí úsměvně, ale nenechte se zmást!

reklama

Doporučujeme

Nová Kia Sorento získala pětihvězdičkové ohodnocení v bezpečnostních testech Euro NCAP - anotační foto

Nová Kia Sorento získala pětihvězdičkové ohodnocení v bezpečnostních testech…

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. VÍME KDY A JAK. Cena vodíkových aut klesne na úroveň hybridů

  2. Nový Peugeot 2008: Nejprodávanější malé SUV v ČR se ukazuje v nové generaci

  3. Restomod v ruském stylu? Legendární sovětský off-road vznikl z Nissanu Patrol

  4. Nové sedmimístné SUV? Kvůli motoru by ho tady ale nikdo nechtěl

  5. BITVA automobilek odhaluje: Čí baterie vydrží nejdéle?

  6. Číňané překvapují, levná značka Baojun boduje povedeným designem

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud