PR článek - Ceny zboží a služeb se pořád mění a bohužel většinou směrem nahoru. Ani autopojištění není výjimkou a je možné, že vaše povinné ručení je dražší než v době jeho sjednání. Obdobně to může být i u havarijního pojištění. Víte ale, co všechno ovlivňuje jeho cenu a kolik vlastně dnes havarijko stojí? A jak to udělat, abyste neplatili víc, než musíte? Čtěte dál.
Orientační cenu havarijního pojištění těžko odhadnete z hlavy
Cena havarijního pojištění závisí hned na několika faktorech. Především se odvíjí od pojišťovaného vozidla, konkrétně jeho značky, modelu, ceny, stáří a výkonu. Důležité také je, jak si nastavíte spoluúčast, protože samozřejmě platí, že čím nižší spoluúčast, tím vyšší cena pojistného.
Velký vliv na výslednou částku máte ale také vy, především váš věk, místo bydliště a vaše nehodová historie. Jestliže jste přeborník v počtu nehod, pak vaše pojištění bude samozřejmě dražší než u řidiče s čistým štítem. Cenu havarijního pojištění za rok trvání smlouvy tedy těžko odhadnete.
Kdo moc šetří, nemusí mít za tři
Snaha šetřit je samozřejmě chvályhodná, ne vždy se ale vyplatí. V případě havarijního pojištění je rozhodně lepší si k základnímu pojištění zvolit ještě vhodná doplňková připojištění v závislosti na vašem životním stylu. Pokud často projíždíte lesy, rozhodně zvažte pojištění střetu se zvěří nebo riziko živelných katastrof.
Naopak pro ježdění především ve městě se zase může hodit pojištění proti vandalismu nebo odcizení vozidla. Cena pojištění se sice lehce zvedne, ve finále ale můžete ušetřit klidně i statisíce. Škody, které nepokryje pojistka, si totiž budete muset zaplatit sami.
Nejvýhodnější havarijní pojištění lze sjednat snadno, rychle a z domova
Pokud se vám ježí vlasy hrůzou z představy, že budete muset probírat desítky nabídek pojišťoven a složitě hledat takové havarijní pojištění, které bude nejen nejlevnější, ale hlavně nejvýhodnější, buďte v klidu.
Využít můžete služeb nezávislého online srovnávače, ve kterém během chvíle uvidíte nabídky havarijního pojištění přehledně srovnané, a navíc již vytvořené na míru vašim potřebám. Stačí vyplnit pár údajů o vás, vašem autě a požadovaných připojištění a je to. Pak už stačí jen párkrát kliknutí a smlouvu uzavřete bez toho, aniž byste se museli zvednout z gauče. Tak jednoduché to je.
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.