Zlato pro logistický systém Škoda - je nejlepší v Evropě

ar5, 21. září 2014, 04:00 Google+

Logistický systém společnosti Škoda Auto je špičkový: V soutěži ‚European Gold Medal in Logistics and Supplier Chain’ obsadila oblast výroby společnosti Škoda Auto první místo.

Počet komentářů:  1 komentář (Poslední 21.09. 20:54) Napište svůj názor

Sdílejte článek

Tímto vyznamenáním oceňuje evropská organizace „The European Logistic Association“ (ELA) špičkovou kvalitu a vysokou efektivitu mezinárodně strukturovaného logistického systému Škoda. Logistické systémy patří k rozhodujícím faktorům úspěchu v automobilovém průmyslu. Toto špičkové umístění opět podtrhuje skvělou úroveň výrobní logistiky společnosti Škoda. V březnu letošního roku už automobilka získala ocenění ‚Logistický projekt roku v České republice’.Zlatá evropská medaile pro logistiku a management dodavatelských řetězců, udělovaná Evropskou logistikou asociací (ELA), je založena na principu Ligy mistrů. ELA je federací 30 národních organizací ze středoevropských a západoevropských zemí.

Do evropského finále postupují pouze vítězné projekty z národních soutěží. Po zisku národního titulu „Logistický projekt roku“ v České republice v březnu 2014 pokračuje logistika společnosti Škoda Auto v úspěšné sérii a představila svá inovativní řešení v Bruselu. Odborná porota vybrala ze 30 nejlepších logistických projektů z jednotlivých zemí celkem šest finalistů z nejrůznějších oborů.

„Toto ocenění na evropské úrovni nás velice těší,“ říká Jiří Cee, vedoucí logistiky značky Škoda. „Škoda v posledních letech výrazně investovala do své výrobní logistiky a tuto oblast důsledně optimalizovala s důrazem na maximální efektivitu a dokonalé procesy. Výsledkem je jeden z nejvýkonnějších logistických systémů v celém automobilovém průmyslu. Tato oblast výroby tím výrazně přispívá k Růstové strategii značky Škoda,“dodává Jiří Cee.

Promyšlený, výkonný a mezinárodně orientovaný systém společnosti zajišťuje, že v celém logistickém řetězci budou správné díly a komponenty k dispozici ve správný čas a na správném místě a v potřebném množství. Do celého logistického procesu je zapojeno 13 výrobních závodů na celém světě, v nichž vznikají vozy značky Škoda. Od ledna do srpna 2014 vyrobila Škoda 696.600 vozů – více než kdykoli předtím za prvních osm měsíců roku.V rámci své Růstové strategie česká automobilka rozšířila a modernizovala podstatnou část své logistiky. Od začátku roku 2013 stanovuje nové logistické centrum v hlavním výrobním závodě společnosti Škoda v Mladé Boleslavi nová měřítka, pokud jde o koncepci, velikost a nasazenou dopravní techniku. V nové, částečně automatizované logistické hale o rozloze 15 500 m2 a výšce 18 metrů je instalováno 33 regálových uliček, z nichž je výroba vozů a výroba agregátů zásobována materiálem. 60 metrů dlouhý plně automatický dopravníkový tunel, vedoucí do montážní haly M13 a nejmodernější skladová technika zaručují rychlé, pružné a vysoce efektivní dodávky dílů.

Jedním z hlavních pilířů logistiky značky Škodaje nové Škoda Parts Centrum, otevřené v dubnu 2013. V rámci modernizace se zdvojnásobila celková plocha centrálního skladu na více než 100 000 m2 – to odpovídá ploše zhruba dvanácti fotbalových hřišť. Společnosti do nového centra investovala zhruba 31,8 milionů eur. Se zhruba 25 000 dodávkami denně zajišťuje Škoda Parts Centrum velkou část celosvětové distribuce originálních dílů a příslušenství pro společnost Škoda Auto a koncernové značky VW, Audi a Seat.

Je to největší distribuční centrum originálních dílů v České republice.Pro výrobní proces automobilky uvádí 1 250 zaměstnanců logistiky značky Škoda každoročně do pohybu miliony dílů, komponentů a vozových systémů. Ročně bylo jen do českých výrobních závodů dopraveno zhruba 52 000 železničních vagonů. K tomu je nutno ročně přičíst ještě 469 000 kamionů směřujících do a z českých závodů společnosti Škoda. Enormní velikosti navíc dosahují také skladové a logistické plochy, potřebné v rámci logistických toků: Jen ve třech českých závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí zabírají celkovou plochu 321 000 čtverečních metrů – tedy zhruba 40 fotbalových hřišť.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Zlato pro logistický systém Škoda - je nejlepší v Evropě

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 1, poslední 21.09.2014 20:54 Vložte komentář

Zobrazen poslední komentář. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Legendární Škoda Octavia slaví 60. výročí

Nová Škoda Octavia dorazí ještě letos, oslaví tak 60. výročí od modelu

Volvo se chystá instalovat do interiéru kamery, které budou hlídat pozornost řidiče

Volvo chce odhalovat opilé či nepozorné řidiče, pomoci mají kamery v interiéru

Performance Solutions Mosquito

Český supersport s výkonem 600 koní? Mosquito míří mezi světovou elitu

Bureko 6×6 (Youtube/ Bureko 6x6 OFFICIAL)

Nejdrsnější české auto vyrazilo do ulic! Sledovat Bureko 6x6 v pohybu je čirá radost

Odcizený Mercedes-Benz SL500 se podařilo najít po 27 letech, na tachometru měl jen 1 900 km

Ukradený Mercedes-Benz SL se podařilo najít po 27 letech. Najeto měl jen 1 900 km

Nová Toyota RAV4

Toyota a Suzuki oznamují detaily spolupráce. Suzuki dodá kompakty, Toyota hybridy

reklama
reklama

Doporučujeme

Audi S9 přijde v roce 2017 a nabídne výkon 600 koní - anotační foto

Audi S9 přijde v roce 2017 a nabídne výkon 600 koní

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Luxus v ruském stylu? Takhle vypadá vojenský speciál přestavěný na luxusní SUV

  2. Legální podvod? Takto se automobilky snaží využít mezery v zákonech ve svůj prospěch

  3. Volkswagen potichu odhalil nové logo, téměř nikdo si ho ale nevšiml

  4. Nejvhodnější nové vozy v jednotlivých segmentech vybrala hvězda Top Gear

  5. Nejdražší auto světa byla jen replika? Úchvatné Bugatti usvědčilo video z konce výstavy

  6. Šéf Volkswagenu pod palbou kritiky. Ta tři slova si teď hodně vyčítá

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud