K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Barcelonský autosalon

ar1, 16. července 2003, 01:48 Google+

Výstaviště na Placa d’Espanya patří v Evropě rozhodně k nejmalebnějším díky svému kaskádovitému uspořádání.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor

Sdílejte článek

Světových novinek bylo sice na 32. ročníku autosalonu v Barceloně poskrovnu, nicméně o domácí premiéry, zejména v oblasti užitkových a terénních vozidel, nouze nebyla. Vzhledem k velkému významu automobilového průmyslu pro španělskou ekonomiku je o tuto největší motoristickou výstavní akci konanou pod patronací společnosti OICA tradičně velký zájem. Letos se do areálu výstaviště vydalo přes milion návštěvníků, přestože vstupenka stála 8 Eur (v neděli a ve svátky 10 Eur).


Podívejme se alespoň na některé zajímavé exponáty, které letošní přehlídka nabídla. Zúčastnilo se jí na 130 vystavovatelů, mezi nimiž nechyběl žádný z význačných světových producentů osobních a užitkových vozidel. Nejprve alespoň několik slov o automobilovém průmyslu Španělska, které je třetím největším výrobcem vozidel v zemích Evropské unie (po Německu a Francii). Obrovský vzestup výroby zaznamenaný v posledních letech je především důsledkem naplněné touhy zahraničních firem investovat do výstavby nových výrobních zařízení po celém území Španělska. S postupujícím rozšiřováním produkce motorových vozidel se Španělsko v loňském roce dostalo až k číslu 2 855 239 vyrobených vozidel, což znamená oproti předcházejícímu roku přírůstek o 0,2 procenta. Z tohoto počtu připadá podstatná část samozřejmě na osobní automobily. V oblasti užitkových vozidel patří Španělsku v EU dokonce první místo díky produkci 503 524 vozidel za uplynulý rok. Na výrobě osobních vozidel měl v loňském roce největší podíl Renault (455 361vozidel/podíl více než 20 procent) následovaný značkami Ford a Opel a samozřejmě také domácím Seatem s loňskou výrobou 407 917 vozidel (18 procent), více než 80 procent automobilové produkce ovšem putuje za hranice Španělska. Na rozdíl od silničních vozidel, kde výroba překračuje import, je situace v off-roadech odlišná. Počet registrovaných terénních automobilů je vyšší než počet vozů vyrobených. Důkazem velké popularity čtyřkolek ve Špa-nělsku je počet registrovaných vozidel v letech 2001/2002 (79 733/73 734). Stabilní postavení mají značky Nissan, Suzuki, Toyota a Land Rover. V tomto pořadí se také výrobci umístili v domácích statistikách. Nejlepší Nissan prodal v roce 2001 takřka 15 000 vozů, loni to bylo o 3000 méně. Největší nárůst registrací v první desítce zaznamenaly značky Hyundai, Mercedes-Benz a BMW, konkrétně bylo (v uvedeném pořadí) v loňském roce registrováno celkem 5575/3561/2963 vozů těchto značek. Pojďme se ale již projít kaskádovým výstavištěm se zastávkou u zajímavých exponátů.

Snad nejpestřejší nabídku motorových vozidel do celkové hmotnosti 3,5 t nabídl Fiat. Zatímco uvnitř pavilonu jsme si prohlédli známé novinky ze Ženevy včetně následníka Pandy a jeho užitkové modifikace s pohonem 4x4, nechyběla pod přístřeškem na volné ploše žádná z užitkových verzí od nejmenšího Fiatu Seicento Van S až k největším typům Ulysse (nový model z roku 2002) a Ducato nabízené s motory 2,0 JTD, 2,3 JTD a 2,8 JTD s nejrůznějšími karosářskými verzemi včetně pohonu 4x4.

Isuzu představilo v Barceloně praktický pick-up v modernizovaném provedení nabízený jak s pohonem jedné, tak obou náprav. Ve verzi 4x4 má zákazník na výběr podstatně větší počet kombinací kabin, motorů s možností ručně řazené nebo samočinné převodovky.

Zajímavá je úprava známého typu Mitsubishi L 200 (u nás Pajero Pick-up) s aerodynamicky krytým zavazadlovým prostorem opatřeným odklopným víkem na plynových vzpěrách.
Po pařížské prezentaci studie představil Renault nové Kangoo 4x4 v sériové podobě. Vozidlo prodělalo jednak designérské úpravy, jednak drobné konstrukční změny. Renault Kangoo 4x4 s pohonem převzatým od Nissanu je v nejnovější verzi vybaven důkladnější protihlukovou ochranou, sériově ABS a brzdovým asistentem.

Další užitkový automobil s pohonem 4x4 patřil značce Ssang-Yong. Modernizovaný pick-up Musso měl pod kapotou osvědčený třílitrový turbodiesel z rodiny Mercedes-Benz .

Zdroj: AUTO 4x4 Vlastislav Tůma, foto: autor a archív
Google+ Vytisknout

Diskuze: Barcelonský autosalon

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Škoda Octavia TDI druhé generace

Svět fascinuje další škodovka. Tipnete si, kolik kilometrů ujela tato Octavia?

Mercedes-AMG E63

Brutální Mercedes-AMG E63 Estate naplno ukazuje, kolik koní má pod kapotou

nehoda Amarok vs. Q7

Oslnilo ho slunce? Zvláštní nehoda měla pro poškozeného překvapivě dobrý konec

MINI

BMW rozšiřuje portfolio na čínském trhu. Úspěch má zajistit elektrické Mini

Škoda PA-II Želva

Škoda, kterou dnes skoro nikdo nezná? Československé hranice bránila Želva

Koncept BMW M Performance Parts

Odlehčená konstrukce inspirovaná světem závodů? BMW představilo nový koncept M Performance Parts

reklama
reklama

Doporučujeme

Fiat se chystá do světa 4x4 - anotační foto

Fiat se chystá do světa 4x4

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Škoda, kterou dnes skoro nikdo nezná? Československé hranice bránila Želva

  2. Československý autobus kabriolet? Vyhlídkové RTO i jako pocta první republice

  3. Češi jezdí špatně? EU to nevyhovuje, ministerstvo je všechny přeškolí

  4. Kempinkový vůz z říše snů? California XXL nabídne nadstandardní komfort kdekoliv

  5. Krádež benzínu za 40 000 Kč? Zloději ji zvládli z pohodlí domova

  6. Nejzbytečnější věc na světě? Úprava auta, kterou asi nic nepřekoná

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud