Volkswagen bodoval v anketě Fleet Derby

ar5, 5. prosince 2014, 05:00 Google+

Volkswagen slaví skvělé výsledky v nezávislé anketě Fleet Derby časopisu Business Car. Vavříny ze slavnostního vyhlášení výsledků flotilové ankety v rámci galavečera na Štiříně si odnesly oba nominované modely značky Volkswagen osobní vozy, Golf Sportsvan a Volkswagen e-up!.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor

Sdílejte článek

Volkswagen Golf Sportsvan je Flotilovým autem roku 2015 podle hodnocení odborné poroty. Zároveň se umístil na druhém místě v kategorii Referentský vůz na základě internetového hlasování flotilových manažerů a správců vozových parků. Golf Sportsvan si získal sympatie odborníků na firemní vozy, protože přebírá všechny přednosti sedmé generace Golfu, od výrazně snížené hmotnosti a spotřeby paliva až po příkladnou bezpečnost, a přidává k nim nevšední vnitřní prostor a praktičnost ve velmi atraktivním designu se sportovním stylem.

Zákazníci mají na výběr čtyři zážehové a dva vznětové motory s výkonem od 63 kW (85 k) do 110 kW (150 k) a průměrnou spotřebou paliva od 3,6 do 5,6 l/100 km. Zavazadlový prostor má v pětimístném uspořádání objem 500 až 590 litrů v závislosti na poloze zadních sedadel, která jsou podélně posuvná v rozsahu 180 mm. Po sklopení zadních sedadel lze přepravit až 1520 litrů nákladu. Díky sklopnému opěradlu sedadla spolujezdce si Golf Sportsvan poradí i s předměty o délce 2,48 metru.

Dalším úspěšným zástupcem značky Volkswagen osobní vozy v anketě Fleet Derby je Volkswagen e-up!, který získal titul Flotilové auto roku 2015 v kategorii Ekologické vozy, kde o pořadí rozhodl součet internetového hlasování odborníků na vozové parky. Elektrický e-up! je jako elektromobil s nulovými přímými emisemi ideální volbou pro společnosti, které zohledňují při nákupu automobilů do svého vozového parku ekologické aspekty. Elektrický e-up! je přesvědčivý také efektivním provozem s minimálními provozními náklady. Zdrojem hnací síly je elektromotor o výkonu 60 kW, který v kombinovaném provozu spotřebuje průměrně 11,7 kWhelektrické energie na 100 km. Dojezd 160 kilometrů na jedno nabití sady akumulátorů je pro každodenní provoz většiny řidičů naprosto dostatečný.

„Máme velkou radost ze skvělých výsledků našich modelů Golf Sportsvan a e-up! v anketě Fleet Derby. Obzvlášť cenné je celkové vítězství Golfu Sportsvan v anketě Flotilové auto roku 2015, jejíž odborná porota hodnotí celkové praktické využití pro vozové parky, technickou vyspělost automobilu, bezpečnost, jízdní vlastnosti, praktickou využitelnost, spotřebu paliva i poměr cena/výkon. Nový Golf Sportsvan tak opět potvrdil, že je všestranně nadaným vozem, který

uspokojí i ty nejvyšší nároky firemních zákazníků,“ řekl Petr Holeček, vedoucí prodeje firemním zákazníkům značky Volkswagen osobní vozy. V rámci ankety Fleet Derby jsou vyhlašovány nejúspěšnější flotilové automobily v jednotlivých kategoriích na základě internetového hlasování a hodnocení odborné poroty, která zároveň volí nejúspěšnější flotilové auto roku, jímž se stal v letošním roce Volkswagen Golf

Sportsvan. Do kategorie „Referentský vůz“ bylo nominováno deset vozů, zatímco o titul mezi „Vozy s ekologickými pohony“ soupeřilo osm vozidel, převážně s elektrickým nebo hybridním pohonem, případně s pohonem na alternativní paliva (LPG, CNG). Organizátorem ankety Fleet Derby je magazín Business Car.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Volkswagen bodoval v anketě Fleet Derby

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Laura

Ruský supersport? Zapomeňte na Marušu, přijíždí Laura

Chevrolet Niva

Nová Niva se začne prodávat již brzy. Bude ale jiná, než očekáváte

Hyundai Kona Hybrid

Hyundai opět bodoval v americké studii kvality nových vozů J.D. Power

Lexus UX

Lexus UX dosáhl nejlepších výsledků v crash testech

Charge Automotive Ford Mustang

Elektrický Mustang se představí už přístí měsíc. Výkonem určitě zaujme

110S Cosmo Sport

110S Cosmo Sport je jedno z nejkrásnějších sportovních aut, které kdy Mazda vyrobila

Mahindra Thar 700

Další offroad končí. Na základech legendárního Willysu se dosud vyráběla Mahindra Thar

Ferrari 312T

Ferrari 312T z vítězného tažení Nikiho Laudy brzy na prodej. Cena? Ani výhra v loterii nemusí stačit

Nissan Patrol

Restomod v ruském stylu? Legendární sovětský off-road vznikl z Nissanu Patrol

VW LUPO TWIN-2.0L TFSI 1200HP 8.9 vs AUDI 90 QUATTRO S2 ENGINE TURBO 800HP 9.2

Malé Lupo působí úsměvně, ale nenechte se zmást!

reklama

Doporučujeme

Mercedes-AMG GT Shooting Brake v podání X-Tomi design - anotační foto

Mercedes-AMG GT Shooting Brake v podání X-Tomi design

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. VÍME KDY A JAK. Cena vodíkových aut klesne na úroveň hybridů

  2. Nový Peugeot 2008: Nejprodávanější malé SUV v ČR se ukazuje v nové generaci

  3. Restomod v ruském stylu? Legendární sovětský off-road vznikl z Nissanu Patrol

  4. Nové sedmimístné SUV? Kvůli motoru by ho tady ale nikdo nechtěl

  5. BITVA automobilek odhaluje: Čí baterie vydrží nejdéle?

  6. Číňané překvapují, levná značka Baojun boduje povedeným designem

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud