Volkswagen bodoval v anketě Fleet Derby

ar5, 5. prosince 2014, 05:00 Google+

Volkswagen slaví skvělé výsledky v nezávislé anketě Fleet Derby časopisu Business Car. Vavříny ze slavnostního vyhlášení výsledků flotilové ankety v rámci galavečera na Štiříně si odnesly oba nominované modely značky Volkswagen osobní vozy, Golf Sportsvan a Volkswagen e-up!.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor

Sdílejte článek

Volkswagen Golf Sportsvan je Flotilovým autem roku 2015 podle hodnocení odborné poroty. Zároveň se umístil na druhém místě v kategorii Referentský vůz na základě internetového hlasování flotilových manažerů a správců vozových parků. Golf Sportsvan si získal sympatie odborníků na firemní vozy, protože přebírá všechny přednosti sedmé generace Golfu, od výrazně snížené hmotnosti a spotřeby paliva až po příkladnou bezpečnost, a přidává k nim nevšední vnitřní prostor a praktičnost ve velmi atraktivním designu se sportovním stylem.

Zákazníci mají na výběr čtyři zážehové a dva vznětové motory s výkonem od 63 kW (85 k) do 110 kW (150 k) a průměrnou spotřebou paliva od 3,6 do 5,6 l/100 km. Zavazadlový prostor má v pětimístném uspořádání objem 500 až 590 litrů v závislosti na poloze zadních sedadel, která jsou podélně posuvná v rozsahu 180 mm. Po sklopení zadních sedadel lze přepravit až 1520 litrů nákladu. Díky sklopnému opěradlu sedadla spolujezdce si Golf Sportsvan poradí i s předměty o délce 2,48 metru.

Dalším úspěšným zástupcem značky Volkswagen osobní vozy v anketě Fleet Derby je Volkswagen e-up!, který získal titul Flotilové auto roku 2015 v kategorii Ekologické vozy, kde o pořadí rozhodl součet internetového hlasování odborníků na vozové parky. Elektrický e-up! je jako elektromobil s nulovými přímými emisemi ideální volbou pro společnosti, které zohledňují při nákupu automobilů do svého vozového parku ekologické aspekty. Elektrický e-up! je přesvědčivý také efektivním provozem s minimálními provozními náklady. Zdrojem hnací síly je elektromotor o výkonu 60 kW, který v kombinovaném provozu spotřebuje průměrně 11,7 kWhelektrické energie na 100 km. Dojezd 160 kilometrů na jedno nabití sady akumulátorů je pro každodenní provoz většiny řidičů naprosto dostatečný.

„Máme velkou radost ze skvělých výsledků našich modelů Golf Sportsvan a e-up! v anketě Fleet Derby. Obzvlášť cenné je celkové vítězství Golfu Sportsvan v anketě Flotilové auto roku 2015, jejíž odborná porota hodnotí celkové praktické využití pro vozové parky, technickou vyspělost automobilu, bezpečnost, jízdní vlastnosti, praktickou využitelnost, spotřebu paliva i poměr cena/výkon. Nový Golf Sportsvan tak opět potvrdil, že je všestranně nadaným vozem, který

uspokojí i ty nejvyšší nároky firemních zákazníků,“ řekl Petr Holeček, vedoucí prodeje firemním zákazníkům značky Volkswagen osobní vozy. V rámci ankety Fleet Derby jsou vyhlašovány nejúspěšnější flotilové automobily v jednotlivých kategoriích na základě internetového hlasování a hodnocení odborné poroty, která zároveň volí nejúspěšnější flotilové auto roku, jímž se stal v letošním roce Volkswagen Golf

Sportsvan. Do kategorie „Referentský vůz“ bylo nominováno deset vozů, zatímco o titul mezi „Vozy s ekologickými pohony“ soupeřilo osm vozidel, převážně s elektrickým nebo hybridním pohonem, případně s pohonem na alternativní paliva (LPG, CNG). Organizátorem ankety Fleet Derby je magazín Business Car.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Volkswagen bodoval v anketě Fleet Derby

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Skici vozu Škoda Vision iV

Škoda chystá i dostupný malý elektromobil, na jeho vývoji už se pracuje

Top Gear srovnal hybridní Hondu NSX s tradičními ostrými německými sedany

VIDEO: Hybridní japonský sporťák vs. ostré německé sedany? Top Gear uspořádal souboj generací

Areál BMW v Mnichově

Chcete navštívit BMW Museum zdarma? Víme, na kdy si výlet naplánovat

Bugatti La Voiture Noire

Bugatti La Voiture Noire zatím nemá motor ani interiér, dokončeno bude až za 2.5 roku

V březnu 2015 odstartovala současná, třetí generace, která nyní dosáhla mety 500 000 vyrobených vozů. Celkem dosud vzniklo více než 1,25 milionu vozů Škoda Superb všech generací

Škoda již vyrobila 500 000 nových Superbů, tradice modelu sahá až do roku 1934

Porsche Cayenne Coupe

Porsche Cayenne Coupe: Stylové, výkonné a technologiemi nabité SUV

reklama
reklama

Doporučujeme

Mercedes-AMG GT Shooting Brake v podání X-Tomi design - anotační foto

Mercedes-AMG GT Shooting Brake v podání X-Tomi design

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Luxus v ruském stylu? Takhle vypadá vojenský speciál přestavěný na luxusní SUV

  2. Legální podvod? Takto se automobilky snaží využít mezery v zákonech ve svůj prospěch

  3. Volkswagen potichu odhalil nové logo, téměř nikdo si ho ale nevšiml

  4. Nejdražší auto světa byla jen replika? Úchvatné Bugatti usvědčilo video z konce výstavy

  5. Nejvhodnější nové vozy v jednotlivých segmentech vybrala hvězda Top Gear

  6. Nová Škoda Octavia dorazí ještě letos, oslaví tak 60. výročí modelu

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud