Volkswagen Golf GTI přijde v roce 2019 ve třech výkonových stupních

, foto:
ar5 28. července 2015 7:30
Sdílej:

Na svět se dostala nová zpráva ohledně další generace Volkswagenu Golf GTI, jehož další generace bude představena v roce 2019.

Podle deníku AutoBild připravuje německá značka facelift pro aktuální Golf VII, který bude odhalen v roce 2016. O dva roky později pak přijde zcela nový Golf VIII. Hned o rok později však Volkswagen představí nové ostré GTI verzi hatchback, které bude nabízeno ve třech výkonových stupních.

V plánu je nejprve klasické provedení Golf GTI Classic, které přijde s výkonem 265 koní. Dále je v pořadníku Performance GTI s výkonem 300 koní, které nahradí současnou verzi Golf R. Posledním z trojice je Golf GTI Club Sport , který přinese 326 koní a pohon všech čtyř kol. Vrcholem, který se ale nezapočítá do rodiny GTI, je pak chystaný Golf R400 s pohonem všech kol a výkonem 400 koní.

Témata:
Stalo se
Mezinárodní scéna
Aston Martin Valkyrie

Valkyrie v ikonické britské závodní zelené! Aston Martin odhalil nové barvy a jezdce pro WEC a IMSA

Letošní sezóna vytrvalostního mistrovství světa FIA WEC se blíží a s ní i jeden z nejvíce očekávaných debutů: Aston Martin Racing nasadí své nové hypervozy Valkyrie již 28. února do úvodního závodu v Kataru, který měří 1812 kilometrů. Tým dnes odhalil svou závodní identitu pro rok 2025 a také představil jezdecké posádky pro tento náročný ročník.

Novinky ze světa EV
První elektrické Ferrari s interním označením F244

POTVRZENO: První elektrické Ferrari už letos. Upozorní na sebe umělým zvukem motoru

Ferrari chystá zásadní revoluci – 9. října odhalí svůj první čistě elektrický model. Během dne investorů představí dosud tajemný vůz, který slibuje nejen špičkový výkon, ale i zábavu za volantem.

Zajímavosti
Ilustrační fotografie

Autem na lyže do Itálie? Na co si dát pozor na silnicích, ale i u výbavy vašeho vozu

Italské Alpy patří k tradičním destinacím českých lyžařů. Mnoho z nich však cestu podceňuje a může je to stát nemalé pokuty. Jak se na cestu připravit a nezkazit si tak zimní dovolenou či jarní prázdniny?

Novinky ze světa EV
Toyota vyvíjí rychlé tankování vodíku. Kamion stihne za osm minut

Správný směr pro Toyotu? Vyvíjí rychlé tankování vodíku

Toyota Motor Europe podepsala dohodu se společnostmi Hydrogen Refueling Solutions (HRS) a ENGIE s cílem zavést novou generaci systémů pro doplňování vodíku. Nové řešení, které je rychlejší a nákladově efektivnější, bude pilotováno v rámci projektu RHeaDHy financovaného EU, který se zaměřuje na urychlení zavádění infrastruktury.