Jak na maximální komfort při užívání vašeho vozu?

AutoRoad.cz, 8. února 2020, 14:03 Google+

Užívání osobního automobilu nám přináší potřebný komfort. Mnoho z nás by se nikdy nechtělo takového komfortu vzdát. Používání vašeho vozu si však můžete ještě zpříjemnit. Stačí k tomu využít nejrůznější pomůcky, které vám učiní každodenní používání snadnějším, ale také mohou chránit váš vůz například před nadměrným znečištěním, či nenechavci. Pojďme se v našem článku na některé z těchto vychytávek podívat.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Jak na maximální komfort při užívání vašeho vozu?

Jak na maximální komfort při užívání vašeho vozu? | foto: Volkswagen

Sdílejte článek

Potahy na sedačky ochrání čalounění

Pokud si zakládáte na tom, aby váš nový vůz vydržel co nejdéle jako nový, můžete to zajistit odpovídající ochranou čalounění. Velice vhodné jsou k tomuto účelu ochranné potahy do auta, které mohou plnit jednak funkci ochrannou, ale rovněž také estetickou. Vždy záleží na tom, jaký potah si vyberete. Existují třeba různá sportovní provedení, které vypadají velice efektně. Mnohé z potahů jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, které působí nejen na pohled, ale také na dotyk velmi příjemně. Typickými vlastnostmi obvyklých potahů také je, že se:

  • Snadno nasazují a stahují
  • Jednoduše se čistí

Pokud si navíc vyberete potah z kvalitních materiálů, budete mít jistotu, že vám rovněž dlouho vydrží. Pak jsou tady také potahy, které plní čistě funkci ochrannou. Můžete jej využít třeba tehdy, pokud provádíte nějaké montážní práce a nechcete si ušpinit sedačku. Takové potahy využívají třeba také kvalitní autoservisy.

Díky nezávislému topení již nebudete v autě mrznout

Jak je vám příjemné nasedat ráno v zimě do vymrzlého automobilu? Určitě to není nic moc. Přitom je to problém mnoha motoristů, protože ne každý má garáž. Velmi vhodným řešením je v tomto případě komfortní nezávislé topení, Které dokáže vaše vozidlo vyhřát ještě předtím, než do něj nasednete. Díky tomu vám také celkově rozmrzne, a pokud na něm byla nějaká námraza nebo sníh, už se toho snadno následně zbavíte. Typická provedení nezávislého topení však jsou poměrně cenově nákladná. Proto na trhu existují také dostupnější řešení, která vám navíc umožňují:

  • Ovládání na dálku
  • Kombinaci s alarmem

Skutečně existují řešení, která mohou kombinovat poměrně komplexní systémy. Ty jednak mohou umožnit vytopení vašeho interiéru, kdy si vozidlo vyhřejete ještě z pohodlí vašeho domova, přičemž máte na dálku také přehled o konkrétní teplotě. Často tyto systémy umožňují přidávat další modulární jednotky rozšiřující jejich funkce, jako třeba zabezpečení.

Co si takhle váš vůz vylepšit?

Konvenční řešení vám nestačí? Existuje řada možností, jakými si můžete své vozidlo vylepšit. Řada lidí má jako koníček tuning vozů, který nemusí být rozhodně jenom vizuální, ale může být rovněž především funkční. Pokud patříte mezi zdatné mechaniky, rozhodně budete potřebovat k takovým úpravám kvalitní díly.

Vždy samozřejmě záleží na tom, do jakých úprav se chcete pustit. Důležitou součástkou v motorovém prostoru jsou ale často nejrůznější hadice. Zde se vyplatí používat pružné silikonové hadice vysoké kvality, které lze využít pro úpravy sériových aut i profesionální úpravy pro drift, rally a drag racing. Tady je už pouze na vás, jak daleko váš koníček a vaše představy o úpravách vozu sahají.

Komfort chcete mít také v garáži

Parkujete váš vůz v garáži? Tak to patříte k těm šťastnějším. Takovou garáž je ale potřeba udržovat v čistotě, abyste se v ní vy i váš miláček cítili jako doma. K tomuto účelu můžete používat mycí stroje, které dokáží odstranit i odolné nečistoty. A v garáži se takových nečistot vytvoří rozhodně spousta.

V garáži, která je zároveň vaší soukromou dílnou, ale můžete uplatnit celou řadu dalších zařízení, která vám leccos usnadní. Využít lze revoluční elektromotory, které umožní provoz nejrůznějších strojů. Trojfázové asynchronní elektromotory navíc mohou mít parametry upraveny dle požadovaných vlastností pro konkrétní typ provozovaného zařízení.

Loading...
 
Vytisknout

Diskuze: Jak na maximální komfort při užívání vašeho vozu?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi

Test: Hyundai Santa Fe 2,2 CRDi, oblíbené SUV dozrálo do skvělé formy

Suzuki

SUV Suzuki dostaly zcela novou pohonnou jednotku

Mercedes-AMG GLE 63s Coupe

Mercedes-AMG GLE 63s Coupé pro rok 2021

GAZ M20 Poběda

Krásně upravený GAZ M20 "Paběda"

Hyundai ukázal první fotografie nového modelu i30, jež odhalují výraznější design sportovní verze N

Hyundai na autosalonu v Ženevě představí nové generace i20 a i30

BMW M340d

Spojení hospodárnosti a výkonu: nové BMW M340d xDrive Sedan a nové BMW M340d xDrive Touring

Šperkařská firma nabízí unikátní klíče pro Koenigsegg Regera

Nejoriginálnější automobilové klíče, které byste chtěli mít doma?

Toyota Hilux

Toyoty Hilux pokořily nejstudenější místo na světě

Hot rod

Stylový Hot rod založený na Moskviči 401

Pozor na extrémně levné povinné ručení

Pozor na extrémně levné povinné ručení! V případě nehody vás může dostat i do dluhů

reklama

Doporučujeme

Jaké techniky a postupy pomáhají řešit úskalí kamionové dopravy?

Jaké techniky a postupy pomáhají řešit úskalí kamionové dopravy?

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Volkswagen Caddy s prodlouženou zárukou na 2+2 roky/1 000 000 km

  2. MANAŽEŘI SI VYBRALI. Souhlasíte s jejich volbou nejlepšího auta i vy?

  3. Umělá Laura ze Škodovky boduje! Dokonce na mezinárodní úrovni

  4. Stylový Hot rod založený na Moskviči 401

  5. Aston Martin Vantage Roadster, James Bond by měl radost

  6. SUV Suzuki dostaly zcela novou pohonnou jednotku

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud