Toyota startuje v Evropě novou společnost KINTO Europe poskytující služby mobility s posunem od vlastnictví aut k používání služeb na vyžádání. Podniky, organizace, města i soukromé osoby budou moci využívat služeb předplaceného používání automobilů, jejich sdílení, nebo spolujízdy.
Sídlo bude mít v německém Kolíně nad Rýnem, svoji činnost zahájí v dubnu 2021 a vlastnit ji budou společně Toyota Motor Europe a Toyota Financial Services.
KINTO umožní prodejcům rozšířit tradiční služby prodeje a údržby vozidel o nabídku nových služeb mobility. Zákazníkům tak budou k dispozici vozidla, která chtějí, v požadované době a na tak dlouho, jak budou potřebovat.
Pandemie nového koronaviru postavila před automobilový průmysl i spotřebitele velké výzvy a donutila lidi přehodnotit priority v otázkách životního stylu. Toyota je přesvědčena, že tak široké příležitosti v oblasti služeb mobility tu zatím nikdy nebyly.
Klíčovou roli bude hrát evropská síť prodejců vozů Toyota. Cílem Toyoty je rozšířit partnerskou spolupráci s prodejci, které chce transformovat v poskytovatele služeb mobility s využitím silných stránek v podobě dlouhodobých obchodních vztahů.
„Nemůžeme jednoduše kráčet nalinkovanou cestou jako naše konkurence nebo kterýkoli další poskytovatel mobility na trhu. Místo toho půjdeme vlastní cestou s využitím našich jedinečných předností, které nás v odvětví mobility odlišují. Pro to, co navrhujeme, zatím není nadefinována žádná strategie, musíme si tedy vytvořit svoji vlastní, postavenou na konkrétních silných stránkách a schopnostech naší firmy. KINTO není jednotlivá služba nebo produkt ohraničený jedním místem. Je to skutečně různorodá záležitost, takže budujeme univerzální obchod pro služby mobility s cílem stát se upřednostňovaným poskytovatelem mobility pro zákazníky všeho druhu,“ říká Tom Fux, generální ředitel KINTO Europe.
Různorodá nabídka KINTO napříč EvropouZnačka KINTO se v Evropě představila v lednu 2020 a služby KINTO postupně oslovily už řady zákazníků.
KINTO One je komplexní služba pronájmu, která byla zatím spuštěna na sedmi evropských trzích, další budou následovat v roce 2021. Nyní je s více než 100 tisíci vozidly středně velkým hráčem v segmentu správy vozových parků.
KINTO Share poskytuje široké spektrum služeb sdílení automobilů, ať již firmám, veřejnosti nebo domácnostem. Tyto služby, aktuálně provozované v Irsku, Itálii, Dánsku, Španělsku a Švédsku, budou postupně uvedeny i v dalších zemích.
KINTO Flex je flexibilní služba krátkodobého předplaceného pronájmu vozidel. Zákazníci KINTO mohou jejím prostřednictvím využívat vozidla napříč celou modelovou nabídkou Toyota a Lexus. Zahrnuty jsou i veškeré související služby a nezbytná údržba.
KINTO Join je nové firemní řešení spolujízdy pro zaměstnance, kteří si mohou vytvářet vlastní soukromé dopravní sítě. Služba původně představená v Norsku a Itálii se brzy bude poskytovat i ve Velké Británii.
KINTO Go je agregované multimodální řešení pro koordinaci cestování, spojující plánování tras, jízdenky veřejné dopravy, parkování, služby taxi a události. Dobrých výsledků již dosahuje v Itálii a v brzké době se plánuje rozšíření do dalších zemí.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.