Jak uzavřít povinné ručení zcela online?

AutoRoad.cz, 31. května 2022, 21:40 Google+

PR článek - Potřebujete uzavřít povinné ručení k vašemu vozu, ale nechce se vám na pobočku? Nezoufejte. V dnešní době už nikam chodit nemusíte a vše zvládnete z pohodlí domova.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Jak uzavřít povinné ručení zcela online?

Jak uzavřít povinné ručení zcela online? | foto: evision.cz

Sdílejte článek

Povinné ručení musí řešit každý majitel motorového vozidla, který se chce pohybovat na veřejných komunikacích. Je to druh pojištění, jehož uzavření je ze zákona předepsáno státem. Jeho uzavření je tedy konkrétně povinné pro všechny majitele registrovaných motorových vozidel, tedy vozidel s přidělenou SPZ. Jedná se o pojištění z kategorie pojištění odpovědnosti, takže nekryje škody, které způsobíte sami sobě, ale pouze škody, které Vy způsobíte druhé straně. Ať už by se mělo jednat o škodu na majetku nebo o způsobení zranění. V případě, že se účastníte nehody a povinné ručení nemáte uzavřeno, jste povinni uhradit nejen vzniklou škodu ale i přidělenou pokutu za neuzavřené pojištění.

Pokud vás zajímá srovnání povinných ručení, pomůže vám v tom kalkulačka povinného ručení, kde si snadno spočítáte, na kolik Vás povinné ručení vyjde u jednotlivých společností a přehledně si porovnáte jednotlivé nabídky.

Připravte si všechny dokumenty

Pokud už jste si vybrali nejlepší nabídku, přejděme k samotnému sjednání povinného ručení online. Ještě než si vyberete a objednáte povinné ručení online, připravte si k ruce dokumenty, ze kterých budete opisovat některé údaje. Budete potřebovat občanský průkaz, malý technický průkaz a velký technický průkaz. Pokud již povinné ručení máte uzavřeno a chcete při přestupu k jiné pojišťovně uplatnit již získaný bonus, připravte si také číslo předchozí pojistky.

Přes kalkulačku povinného ručení online vyberte nejvhodnější povinné ručení pro vaše potřeby. Nejprve zadejte potřebné údaje o sobě a svém voze (vše potřebné buď víte nebo najdete v připravených dokumentech) a nechte si na jejich základě zobrazit nabídky. Vyplňte vždy všechny požadované údaje, protože jen tak získáte nabídku podle Vašich potřeb. To samé platí o údajích o Vašem případném nároku na bonusy a slevy, které mohou výrazně ovlivnit, kolik na pojištění skutečně zaplatíte.

Ze zobrazených nabídek a srovnání povinného ručení si vyberte tu nejvýhodnější a rovnou si ji objednejte. Pro uskutečnění objednávky budete požádáni o zadání několika málo dalších údajů kontaktního charakteru.

Po uskutečnění objednávky Vámi vybraného povinného ručení budete mít možnost objednávku rovnou uhradit a to buď platební kartou nebo převodem na účet.

Dočasná zelená karta

Po odeslání objednávky na Váš email obratem obdržíte Dočasnou zelenou kartu a další potřebné dokumenty. Tuto kartu budete používat do doby, než obdržíte plnohodnotnou Zelenou kartu. Dočasná zelená karta je zcela legitimní průkaz, kterým dokazujete řádně sjednané povinné ručení při případné silniční kontrole. Stačí ji proto po obdržení vytisknout, uložit ji do vozu a můžete začít jezdit. Jakmile pojišťovna obdrží platbu za Vaše povinné ručení, doručí Vám konečnou Zelenou kartu spolu s dalšími instrukcemi pro provádění dalších plateb pojistného.

Závěrem je třeba dodat, že online sjednání pojistky se vůbec nemusíte bát. Díky porovnání aktuálních nabídek povinného ručení totiž můžete ušetřit až 60 % z pojistného. Ceny pojištění se totiž mohou u jednotlivých pojišťoven lišit, a to mnohdy i trojnásobně. Zajít tak pouze na pobočku jedné pojišťovny se nemusí vyplatit. Nejlepší cenu na trhu zároveň získáte jen tehdy, když si zmapujete aktuální nabídku u více konkurenčních poskytovatelů a to jde nejlépe online. Při vyřízení přes internet navíc mnohé pojišťovny nabízí ještě 10 až 15% slevu. A to už se vyplatí, nemyslíte?

TIP: Pokud chcete ještě více ušetřit, porovnejte si také letenky online!

Vytisknout

Diskuze: Jak uzavřít povinné ručení zcela online?

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Cupra Formentor VZ

TEST: Cupra Formentor VZ 2.0 TSI 310k – sportovní SUV, které dá stovku pod 5 vteřin

Ilustrační foto

Zelená karta v mobilu. Vystačíte s ní v zahraničí?

citroën berlingo

Akční ceny u nového Citroënu Berlingo - je k mání s benzínem, dieselem i elektromotorem

volkswagen caddy

TEST Volkswagen Caddy 2.0 TDI Life – rodinný univerzál s kompromisy

Citroen C4 X

TEST: Citroen C4 X 1.5 BlueHDI 130 Shine – moderně vypadající retro za skvělou cenu

For Caravan

Na karavany a lodě? Již tento víkend v PVA EXPO PRAHA

Volkswagen Polo

TEST: Volkswagen Polo 1,0 TSI – stačí základní motor s 5 stupňovým manuálem?

peugeot 408

Test Peugeot 408 Hybrid 225 e-EAT8 GT: sázka na styl a hi-tech pohon

Ilustrační foto

Toyota znovu nejlepší ze všech. A nejde o výrobu, bezpečnost ani emise

Cupra Leon Sportstourer

TEST: Cupra Leon SP 2.0 TDI – vymírající druh se skvělou spotřebou

Ilustrační foto

Výše stravného je k smíchu, změny cestovních náhrad

on-line prodej

Máte ho doma? Tahle auta se prodávají nejrychleji

První snímky nového Volva XC90 - vše pro nízký odpor vzduchu

Volvo má nový způsob značení některých svých vozů

MG5 Electric

TEST: MG5 Electric Excite – kombík na baterky do milionu, jde o dobrou volbu?

MG4 XPOWER

MG4 XPOWER: za bezkonkurenční cenu nabízí 435 koní a "stovku" za 3,8 s

reklama

Doporučujeme

Porsche 911 Carrera RS 2.7

Padesát let Porsche 911 Carrera RS 2.7

Čtěte dále

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud