Tesla vydala novou aktualizaci softwaru, která přidává zajímavé funkce. Týkají se hlavně infotainmentu na palubě vozu. Ve voze si nyní můžete pouštět pořady ze streamovací služby Netflix. Také přináší funkci karaoke s masivní knihovnou písní a textů. Mají takové funkce v autě smysl?
Vzdálené aktualizace softwaru Vašeho vozu jsou jednou z mnoha výhod vozů Tesla a spousta výrobců má podobnou vymoženost také v plánu. V minulosti vyžadoval podobný update návštěvu servisu a zároveň tučný poplatek. Nyní se však se svojí Teslou připojíte k domácí WiFi síti a přes noc dojde k aktualizaci, a to vše bezplatně. Ráno pak nastupujete do vozu s novými vychytávkami.
Nejnovější aktualizace - verze softwaru 10.0 - přináší nové funkce infotainmentu. Mimo jiné přidává možnost sledování seriálu a filmů ze streamovací služby Netflix. Tato funkce je však dostupná pouze při stání vozidla v módu Park. Také přináší funkci karaoke, která je údajně vybavena obrovskou knihovnou písní a textů. Otázkou však zůstává k čemu takové funkce jsou? Odpověď je nasnadě. Vozy Tesla jsou poháněny elektrickou energií, kterou je nutné získat nabíjení. A samotné nabíjení není otázkou několika minut. Většinou jsou je jedná o desítky minut, v případě méně výkonných nabíjecích stanic může jít o hodiny. Během této doby si tedy můžete zkrátit chvíli shlédnutím pár epizod vašeho oblíbeného seriálu.
Nový software také přináší funkci 'Smart Summon'. Ta umožní ovládat jízdu vozu pomocí smartphonu. Vůz tak dokáže vyjet třeba s úzkého parkovacího místa aniž byste do něj nastoupili. Tato funkce je však k dispozici pouze za velkou louží, v Evropě zatím k dispozici není. Patrně zde taková funkce naráží na problémy s homologací. Automobilka na tom však pracuje a funkce by brzy měla zpřístupněna i na starém kontinentě.
Automobilka Tesla je často terčem kritiky. V některých ohledech však zavedené výrobce překonává. Pro novou generaci zákazníku už není důležité, co se schovává pod kapotou, ale spíše to, co se nachází v interiéru. A propracovaný infotainment s širokou škálou funkcí je pro tyto zákazníky rozhodujícím faktorem při koupi. A podle funkcí, které Tesla ve svých vozech zavádí, je vidět, že jí nechybí smysl pro humor.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?