Na svém stánku v rámci autosalonu v Soulu uspořádala automobilka SsangYong tiskovou konferenci za účasti zástupců z řad představenstva, prezidenta i generálního ředitele SsangYongu ohledně své celkové vize pro budoucnost mobility. Automobilka staví svou vizi na třech klíčových technologiích: na autonomním řízení, na ePowertrain (optimalizace technologie elektropohonu) a na konektivitě v rámci chytrých zařízení a IoT.
Součástí tiskové konference byla také prezentace revolučních technologií, kterými bude v blízké době vybaven model Korando. Slovy zástupců firmy tak bude v blízké budoucnosti Korando schopné díky těmto technologiím se samo navést k dobíjecí stanici při detekci nízké hladiny energie, řídit se autonomně či aktivovat a na dálku ovládat inteligentní domácí spotřebiče tak, aby připravilo ideální domácí prostředí už v momentě, kdy řidič díky přesnému výpočtu času příjezdu dorazí domů.
Korando vám mimo jiné bude také schopné sdělit, jestli jste doma zavřeli plyn či nikoliv. Samozřejmostí bude ovládání hlasem (textové zprávy, klimatizace, vyhledávání dat či přehrávání multimediálního obsahu) nebo např. používání real-time map, které poskytují aktuální, nejpřesnější informace pro optimální navigaci vozidla.
Kromě toho již nyní vyvíjí SsangYong také nový design interiéru Koranda, který díky serveru založeném na AI (automatická inteligence) nabídne řidiči i spolujezdcům nové možnosti audiovizuální zábavy přesahující současnou telematiku.
Na 2200 metrech čtverečních vystavila automobilka 19 nových i stávajících vozů v ucelené koncepci formulující odhodlání společnosti rozvíjet inovativní technologie orientované na budoucnost a jedinečnost SUV vozů značky SsangYong. Součástí byly tak např. hybridní vozy, Musso Grand s nástavbou pro kempování, rally úprava modelu Musso či semi-off-roader styl modelu Tivoli.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?