Společnost Mitsubishi Motors Corporation oznámila, že globální prodeje celosvětově prvního plug-in hybridního SUV Mitsubishi Outlander PHEV, uvedeného na trh v roce 2013, překonaly důležitý milník 200 000 vozidel. Hybridní Outlander navíc během let získal i řadu prestižních ocenění z celého světa.
Outlander PHEV je technologickou vlajkovou lodí společnosti Mitsubishi a jeho úspěchy jen dokládají vysoký zájem zákazníků o elektrifikované vozy v časech, kdy je automobilový průmysl podroben zásadním technologickým změnám.
Outlander PHEV byl od své premiéry v Japonsku postupně uveden na trhy více než 50 zemí celého světa. Koncem prosince 2018*1 se stal celosvětově nejprodávanějším plug-in hybridním vozem světa. Zároveň byl čtyři roky po sobě (2015-2018) nejlépe prodávaným plug-in hybridem Evropy, což těsně souvisí s jeho postupným vývojem, skvělým konstrukčním řešením a technologickými inovacemi.
Oceňovaná kombinace schopností SUV a hospodárnosti vyplývající z elektrifikace
Outlander PHEV byl vyvinut na základě čistého elektromobilu a disponuje jedinečnou architekturou zahrnující přední elektromotor, zadní elektromotor a konstrukci bez převodovky. Zákazníkům dokáže nabídnout vysokou energetickou účinnost a požitek ze zcela hladké jízdy.
Outlander PHEV v posledních šesti letech posbíral po celém světě nejrůznější ocenění, jako např. „Nejlepší plug-in hybrid roku 2019“ od britského magazínu Company Car and Van, „Zelené SUV roku 2019“ od amerického magazínu Green Car Journal nebo „Japonské Auto roku 2013-2014, kategorie inovací“ společně s oceněním „Technologie roku 2014 RJC“ (úplný seznam ocenění je uveden níže).
Outlander PHEV v nejnovějším provedení modelového roku 2019 přináší nižší emise CO2 na úrovni 40 g/km (korelovaná hodnota podle NEDC) / 46 g/km (podle WLTP) a vynikající spotřebu paliva na úrovni 1,8 l/100 km (korelovaná hodnota podle NEDC) / 2,0 l/100 km (podle WLTP) a dojezd bez emisí až 54 km (korelovaná hodnota podle NEDC) / 45 km (podle WLTP).
Outlander PHEV v modelovém provedení 2019 nabízí pokrokové hnací ústrojí a mechanická vylepšení, včetně nového ultra hospodárného benzínového motoru 2,4 litru. Z dalších vylepšení jmenujme například zvýšenou kapacitu baterie (+15 %), vyšší výkon baterie (+10 %) a výkon zadního elektromotoru (+17 %), lepší jízdní dynamiku a více jízdních režimů (vč. režimů Sport a Snow).
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?