O existenci šestikolového Mercedesu třídy G s cenou vyšší než větší rodinný dům zná asi spousta z vás. Jenže už málokdo ví, že něco podobného vytvořila firma Dalbo Fordonsteknik.
Již v roce 2012 tahle německá společnost vytvořila několik zajímavě vypadajících Volv s pohonem 6x6 a karoserié pickup. Díky tomu se vlastně jedná o levnější alternativu k německému obrovi s hvězdou ve znaku.
První na řadě bylo červené Volvo XC60 s výbavou R-design. Ta mu v základu dodala sportovnější vizáž, přičemž ale po přestavbě na pickup se třemi nápravami se rozhodně nejedná o Volvo, jaké potkáte každý den na silnici. Vše podporují další doplňky karoserie, jako je mříž za zadním oknem, ochranný rám vpředu, nebo LED majáky na střeše.
Firma Dalbo tse pak podívala také na většího bratra terénní šedesátky, kterým je Volvo XC90 první generace. To dostalo tmavý lak karoserie, opět jednu nápravu navíc a karoserii pickup. Dohromady je tahle dvojka dost bláznivá a svým způsobem i originální. Škoda jen, že není známa cenovka za přestavbu.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?