Ve světě tunerských a dalších firem zabývajících se úpravou sériových automobilů, je padesáté výročí založení společnosti dost výjimečnou událostí. Toto výročí ale nyní slaví německá Alpina a vydala k této příležitosti toto zajímavé video.
Psal se rok 1965, Čechoslováci nevěřícně kroutili hlavami při zavedení prvního antikoncepčního prostředku na náš trh a děti se poprvé mohly před spaním kochat sledováním večerníčku. Ve stejném roce byla v německém městě Buchloe ležící v Bavorksu založena automobilka Alpina.
Vše ale začalo již v roce 1962, kdy zakladatel společnosti Burkard Buesiepen vložil do vozu BMW 1 500 dva karburátory Weber, což mělo za následek masivní nárůst výkonu. Tímto okamžikem vznikla doslova kultovní společnost zabývající se úpravami vozů BMW.
V následujícím desetiminutovém videu se můžete dozvědět přímo z úst zakladatele společnosti, jak bylo vybráno právě jméno Alpina a mnoho dalších zajímavostí. Video zároveň funguje jako oslava padesátého výročí založení této automobilky, což je ve světě firem zabývající se „pouhou“ úpravou sériových vozů dosti výjimečné.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?