Morgan Plus 8 se může tradičností měřit snad jen s tvrdými off roady jako je Land Rover Defender. Přesto je stále žádaný a moderní.
Morgan stále sází na staré a osvědčené postupy. Šasi je stále vyráběno ze dřeva, ačkoliv dnes již hlavní nosnou funkci převzal hliníkový rám. Přesto však dřevo působí jako dobrá výztuha a díky jeho vlastnostem jsou údajně výsledky v crash testech vynikající.
Celá výroba je striktně ruční. Nenajdeme tu žádné výrobní linky, ale na sestavení jednotlivých částí pracují zruční mechanici. Přestože nástroje již samozřejmě spadají do dnešní doby a nebozezy tu nenajdeme, stále před sebou máme ruční malosériovou výrobu.
Modely Moraganu jsou ceněné zejména pro spojení tradicionalismu s moderní technikou. Pod kapotou tak najdeme osmiválcový motor BMW s výkonem 376 koní. Jedná se nejlehčí osmiválcový vůz na světě. K dispozici je řada komfortní elektroniky jako klimatizace či multimediální systémy. Díky ruční výrobě dokáže automobilka každý konkrétní vůz přizpůsobit přímo přání zákazníka. Ceny začínají na dvou milionech korun bez daně.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?