Příslušníci americké námořní pěchoty se často a rádi prohlašují za ty nejlepší z celé americké armády a nejspíš na tom něco bude. Jeden z bývalých příslušníků této složky amerických ozbrojených sil, který má za sebou nasazení v Iráku, totiž svým jednáním dost možná zachránil několik životů. Riskoval přitom svůj život a musel se dopustit i krádeže.
Taylor Winston zahájil svou kariéru u námořní pěchoty už v sedmnácti letech a během své služby byl dokonce dvakrát nasazen na bojišti v Iráku. Ze služby odešel v roce 2011 v hodnosti seržanta a svou vojenskou kariéru nechal za sebou.
Během nedělního útoku na country koncert v Las Vegas se mu však jeho vojenský výcvik znovu hodil. Když začala střelba, tančil zrovna se svou partnerkou. Už první výstřely ho zalarmovaly a tak začal bedlivě sledovat dění okolo sebe. Po chvíli se střelba začala přibližovat i k němu a kolem přibývali zranění.
Útěk z areálu nebyl snadný, lidé okolo zmatkovali, byli zranění, křičeli a nemohli se dostat přes plot, který areál ohraničoval. Winston tedy nejdříve pomohl lidem okolo přes plot a poté z areálu unikl sám. Když však viděl kolik má kolem sebe zraněných, rozhodl se, že musí něco udělat.
Vydal se tedy ke skupince cca 5 zaparkovaných piuck-upů, které patřily službě zajišťující chod areálu. Naštěstí hned první automobil byl otevřený a klíčky ležely uvnitř. Winston tedy popadl vůz a vrátil se ke zraněným lidem, do vozu i na korbu jich naložil kolik mohl a vydal se do nejbližší nemocnice. První sanitky přitom tou dobou teprve vyrážely na místo.
Jakmile vyložil první zraněné, rozhodl se na místo vrátit pro další lidi. Celkem odhaduje, že do nemocnice přepravil cca 20 až 30 lidí, což je při situaci která panovala všude kolem rozhodně úctyhodné. Celý příběh zmapovala i televizní stanice CBS, která s bývalým vojákem udělala rozhovor a přinesla i snímky zakrváceného interiéru automobilu, ve kterém byli zranění transportování.
I přes svůj hrdinský čin se však bývalý Mariňák necítí být hrdinou, podle svých slov kolem sebe viděl řadu dalších lidí, kteří na nic nečekali a reagovali jak nejlépe mohli. Podle jeho slov je rád, že tyto lidi může nazývat svými spoluobčany.
A co se ukradeného vozu týče, ten byl majiteli předán zpátky hned v pondělí.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.