Volvu se vymknul z ruky test systému, který by měl umět zastavit vozidlo před překážkou na silnici. Navíc byli přítomni novináři.
Volvo má potíž. Do svého nového modelu S60 představilo novou generaci bezpečnostního systému, který dokáže předcházet nehodě. Laserem monitoruje prostor před sebou a dokáže zabránit nehodě při rychlosti až 35 km/h. Pokud řidič nebrzdí, vůz jednoduše zastaví sám. Teoreticky.
Při předváděčce pro novináře se tento test nezdařil. Vůz rozjetý na 35 km/h nedokázal aktivně zabrzdit a novináři tak viděli spíše demonstraci pasivní bezpečnosti Volva. Zkušební S60 prostě nabourala.
Nutno říci, že Volvo není jedinou automobilkou, které se podobný test nepodařil. Už před lety podobně selhal Mercedes. Ten chtěl demonstrovat stejnou technologii ve svém Mercedesu a od té doby mají o vůz méně. Mercedes to nakonec omlouval tím, že šlo jen o šou pro novináře. Vůz měl technologii prevence nárazu deaktivovanou a brzdil řidič ve voze. Důvodem bylo to, že v železobetonové hale radar nefungoval.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?