Americká automobilka Jeep konečně odhalila ceny modelu Grand Cherokee Trackhawk, který je pravděpodobně tím nejvýkonnějším sériově vyráběným SUV na trhu. Pod svou kapotou totiž ukrývá motor ze zběsilých vozů Dodge Hellcat
Pod kapotou téhle zběsilé krabice tedy nalezneme 6.6 litrový kompresorem přeplňovaný motor V8 o výkonu 707 koní, který pochází z vozů Hellcat. Díky tomu dokáže tohle těžké a neohrabané monstrum zrychlit z 0 na 97 km/h za 3.5 sekundy a oblíbený americký sprint na 1/4 míle absolvuje za 11.6 sekundy. Maximální rychlost se zastaví až na hodnotě 290 km/h.
O přenos této ohromné síly na kola se stará osmistupňová převodovka Torqueflite, která však musela být upravena, stejně jako zbytek pohonné soustavy.
Základní výbava vozu zahrnuje 20" palcová hliníková kola, velké brzdy Brembo, pětistupňový volič jízdních režimů Selec-Track s adaptivními tlumiči Bilstein, samosvorný diferenciál a mnoho dalšího.
Podle Mikea Manleyho, ředitele značky Jeep, přináší nový Jeep Grand Cherokee Trackhawk ohromující množství výkonu, za kterým stojí ti nejlepší technici z SRT. Kromě toho ale nabídne Trackhawk i skvělé jízdní zážitky, luxus, zdokonalení a řadu nových technologických inovací.
Podle jeho slov je Trackhawk tím v současnosti nejrychlejším a nejvýkonnějším SUV na trhu, kterému se na trhu nic nevyrovná. Při ceně 85 900 dolarů (1,9 milionu korun) je pak Trackhawk prý tou nejlepší volbou ve světě výkonných SUV.
První objednávky z celého světa začne Jeep přijímat 10. srpna. Výše zmíněná cena za základní model 85 900 dolarů však byla ještě rozšířena o poplatek 1 600 dolarů, takže zákazník zaplatí přinejmenším 86 995 dolarů, tedy cca 1 940 000 korun. Pokud však budete toužit po lépe vybaveném voze, jistě nebude problém dostat se přes 2 miliony korun.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?