Oplastované kombíky s vyšší světlou výškou jsou již delší dobu poměrně vážnou hrozbou pro kompaktní SUV. Často totiž nabízejí stejnou světlou výšku a pohon všech kol, přidávají k tomu ale větší vnitřní prostor. Jedním z takových automobilů je i Golf Alltrack, přijíždějící před koncem roku v lehce omlazeném kabátě.
Ač se to může zdát k neuvěření, Golf Alltrack se poprvé představil teprve na ženevském autosalonu 2015, do prodeje se pak dostal o pár měsíců později. Čas na facelift tedy v jeho případě tak úplně nenastal, přesto při modernizaci celé rodiny Golf neměl oplastovaný kombík s o 20 milimetrů vyšší světlou výškou příliš na výběr. Ve skutečnosti se toho ale příliš moc nezměnilo, oproti stávajícímu provedení má omlazený Alltrack navíc pouze nová přední světla s příplatkovou full-LED diodovou technologií a jinou grafiku skupinových reflektorů. K dispozici pak budou 17- nebo 18palcová litá kola.
O něco více je modernizace poznat uvnitř, konkrétně pak na multimédiích automobilu. Základní rádio Composition Colour se 6,5palcovým displejem mohou totiž postupně nahradit vyspělejší systém s navigací a obrazovkou s úhlopříčkou osm palců. Vůbec nejvýše stojí systém Discover Pro s navigací a 9,2palcovým displejem, jehož ovládání je kromě hlasu a doteku možné rovněž prostřednictvím gest. Další extra peníze bude znamenat digitální přístrojová deska, tvořená 12,3palcovou obrazovkou. Vedle nich pak zmodernizovaný Alltrack disponuje také hodnotnějšími dekory, kvalitnějším čalouněním nebo bezdrátovou nabíječkou.
Pod kapotou se v případě německého trhu objevuje jedna jediná pohonná jednotka. Zážehový čtyřválec 1.8 TSI nabízí 132 kW (180 k) v kombinaci se šestistupňovým dvouspojkovým automatem DSG a pohonem všech kol. Příchod turbodieselů je ale vysoce pravděpodobný. To konec konců potvrzuje i holandské zastoupení značky, pod kapotou tamního Alltracku se vedle benzínového čtyřválce objevuje i dvoulitrové TDI o výkonu 135 kW (184 k) v kombinaci s pohonem všech kol a převodovkou DSG. Ceny zatím známe pouze na německém trhu, kde startují na 33 650 eurech (cca 910 000 korun).
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?