Švédská automobilka Koenigsegg rozhodně nepatří mezi výrobce, kterým z výrobních pásů sjíždí jeden vůz za druhým. Namísto toho se Koenigsegg výžívá ve výrobě několika kusových limitovaných edic. Skvělým příkladem tohoto tvrzení je i nejnovější vůz této malé automobilky.
Ten nese název Koenigsegg Agera RSR. Jak již název napovídá, stále se jedná o člena rodiny Agera. Verze RSR ovšem přejímá několik nových prvků od modelu One:1.
Stejně jako u běžné Agery se v útrobách vozu nachází motor V8 s výkonem 1160 koňských sil. Podle neoficiálních zdrojů si ale mohli zákazníci zvolit i výkonnější variantu s 1360 koňmi. Úpravy ve stylu hypersportu One:1 se dočkal zadní spoiler. Ten má sice stejný tvar jako u běžné Agery, upraveno bylo ale jeho zavěšení. Díky zavěšení na vrchní straně má křídlo dosahovat vyšších hodnot generovaného přítlaku.
Tato nová verze Agery bude rozhodně patřit mezi nejvzácnější, které kdy Koenigsegg postavil. Vzniknou pouze tři exempláře, pro trojici japonských zákazníků. Ti si vybrali barevné pravedení a jemné úpravy v interiéru vozu přesně dle svých představ
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?