Za čtyři měsíce se Renaultu povedlo prodat 90 tisíc Kwidů, což je pro tento zvýšený hatchback vynikající číslo. Upozornit na tento úspěch mají dva nové koncepty, z nichž jeden reprezentuje dobrodružství a ten druhý pro změnu sportování.
Oranžový Kwid Climber se pyšní vyšší světlou výškou, širšími nápravami i terénními pneumatikami, což jsou prvky užitečné především při výletech mimo silnice. Oba nárazníky, stejně jako světla a blatníky, mají plastové obložení, které je chrání před poškozením. Čistě vizuální záležitostí je zvýraznění některých detailů modrou barvou. Kabinu determinují především oranžové prvky na volantu, sedadlech, řadící páce, výplních dveří a palubní desce. Digitální přístrojový panel doplňuje obrazovka infotainmentu na středové konzoli.
To Kwid Racer je ze zcela jiného těsta. Jeho hlavním útočištěm totiž budou závodní okruhy, popřípadě hladké okresky plné zatáček. K tomu ho předurčuje nejen snížený podvozek, ale také 18palcová kola s nízkoprofilovými pneumatikami. Blatníky jsou rozšířeny prostřednictvím karbonových nástavců, v přední části nechybí výrazná maska chladiče nebo velký nasávací otvor. Světla se pyšní LED diodami denního svícení ve tvaru písmene C.
Vzadu najdeme difuzor, vzdáleně připomínající monoposty formule 1, chybět nemůže ani výrazný střešní spoiler. Uvnitř nenajdete zadní sedačky, místo nich byla nainstalována bezpečnostní klec. Řidič i spolujezdec sedí v anatomických sedadlech, čalouněných Alcantarou, stejný materiál je použit i na sportovním volantu a palubní desce. Vedle specifické tkaniny nechybí v kabině dekory z hliníku a karbonu, respektive plně digitální přístrojový panel.
Aby ale celý stánek Renaultu na autosalonu v Novém Dillí nebyl jen o (ne)reálných konceptech, připravili si Francouzi také pár změn pro běžně prodávaný Kwid. Podobně jako u evropských Daciích najdeme v jeho útrobách pětistupňovou robotizovanou převodovkou Easy-R. Kromě ní se potom během roku dostane do prodeje také nový litrový motor SCe. Jeho parametry nicméně zveřejněny nebyly.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?