Nedávno jsme Vás na našich webových stránkách informovali o tom, že koncern FCA chtě nechtě musí odložit uvedení modelu Giulia. Málokdo by to čekal, ale italská značka má stále co řešit. Nyní se ozval hlavní designér značky, Alessandro Maccolini, který se hájí tím, že Giulia evokuje starší model 156 a ne BMW řady 3, jak proneslo pár kritiků.
Koncern Fiat Chrysler Automobiles přemýšlel do poslední chvíle, zda oživí portfolio značky Lancia nebo Alfa Romeo. Ke konci daného období si nakonec vybral milánskou automobilku. Avšak nedávno jsme zaznamenali, že pokud se bude Alfě Romeo i Maserati dařit dle plánů, poté přijde na řadu obnovení modelové řady u Lancie. Otázka je, zda už nebude pozdě…
Uvedený model Giulia rozděloval fanoušky na dva tábory. První z nich prohlašoval, že jde o další italské umění, jako v případě Alfy Romeo 159, ale druhému naopak Giulia až moc připomínala jejího hlavního rivala, BMW řady 3. Na to před pár dny zareagoval šéfdesignér Maccolini, který je odpovědný za vzhled nástupce 159, následovně: „Nechtěli jsme kopírovat BMW, proto jsme si vzali inspiraci z naší minulosti, konkrétně z modelu 156“.
Nesmíme zapomenout také, že byla představena pouze top verze Giulia Q a stále tak čekáme na představení civilního provedení. Giulia Q se měla prodávat od konce letošního roku, ale některé zdroje tvrdí, že automobilka odložila uvedení vozu až na polovinu roku 2016 kvůli vylepšení bezpečnosti a jízdních vlastností a zpomalení růstu čínského trhu. Do Ameriky dorazí Giulia o tři až šest měsíců později od zahájení evropského prodeje.
Známy jsou už také ceny v domovské Itálii. Za opravdu dobře vybavenou Giuliu Q Launch Edition zaplatíte 95 000 euro (v přepočtu asi 2,57 milionu korun), zatímco standardní Giulia Q bude vycházet na 79 000 euro (cca 2,14 milionu korun). Cena civilní Giulie není samozřejmě zatím známa, ale bude razantně nižší ve srovnání s verzí Quadrifoglio.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?