Pokud je vám jméno Toyota C-HR povědomé vězte, že nejde o žádnou náhodu. C-HR se skutečně ukázal již podruhé a přesto poprvé.
Koncepční automobil Toyota C-HR jsme mohli poprvé spatřit již v roce 2014 na pařížském autosalonu. Jednalo se o designovou studii svěžího třídveřového crossoveru.
Vraťme se ale do současnosti. Na letošním autosalonu ve Frankfurtu totiž Toyota prezentuje rovněž koncept s názvem C-HR. Jedná se totiž o prodlouženou, pětidveřovou verzi, konceptu, který byl představen v Paříží v roce 2014. Přidání dalšího páru dveří ale samozřejmě není jedinou novinkou současného konceptu C-HR. Vůz byl jako celek přepracován a velice se tak přiblížil sériové výrobě.
I když tento vůz vypadá na pohled natolik agresivně, je to vlastně velký dobrák. Jde totiž samozřejmě, jak je dnes již u konceptů na denním pořádku, hybrid. Toyota se navíc chlubí tím, že pohonná jednotka v C-HR generuje více než čtyřiceti procentní tepelnou účinnost.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?