Cadillac oficiálně představil nový ATS-V sedan a také kupé, jejich debut proběhl na probíhajícím autosalonu Los Angeles Auto Show.
ATS-V sedan má agresivní přední body kit, novou mřížku chladiče a větší otvory pro přívod vzduchu. Tento model má také přední splitter a kapotu z uhlíkových vláken. Při bližším pohledu si všimnete aerodynamických prahů, zadního spoileru a výfukového systému se čtyřmi koncovkami. V neposlední řadě dostala obě auta 18-palcová kola z lehkých slitin s pneumatikami Michelin Pilot Super Sport.
Pokud vám to nepřipadá dost sportovní, modely mohou být vybaveny paketem Carbon Fiber, ten nabídne agresivnější přední splitter, obložení z uhlíkových vláken a zadní difuzor. Interiér do značné míry vypadá jako ve standardním ATS. Novinkou je zde zmíněné obložení z uhlíkových vláken a jedinečná přístrojová desku s logem V Series. Zákazníci si mohou také objednat sedadla Recaro, potažena kůží a Alcantarou.
O pohon obou vozidel se postará twin-turbo 3,6-litrový motor V6, jenž produkuje 455 koní a 603 Nm točivého momentu. Ten může být spojen se šestistupňovou manuální převodovkou nebo volitelně s osmistupňovou samočinnou převodovkou s pádly pod volantem. Cadillac prozatím odmítl poskytnout podrobné informace o výkonu, ale potvrdil, že zrychlení z 0-100 km/h bude otázkou necelých 4 sekund. Maximální rychlost pak dosáhne 297 km / h.
Když už mluvíme o výkonu, modely mají tužší podvozek se sportovními tlumiči, zesíleným zavěšením a nechybí ani výztuha motorového prostoru ve tvaru písmene V. Inženýři také nainstalovali elektronický diferenciál s omezenou svorností a vysoce výkonný brzdový systém Brembo.
Cadillac ATS-V bude v prodeji na jaře příštího roku a jeho cena bude oznámena až začátkem roku 2015.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?