SUV značky Ford se snaží nabídnout americkým zákazníkům maximum prostoru i praktičnosti, v některých případech se však tyto požadavky mohou překvapivě vylučovat. Technici ve vývojovém centru si však nedávno zaregistrovali patent, který by měl neobvyklý problém jednoduše odstranit.
Velká SUV se třemi řadami sedadel se sice v Evropě netěší takové popularitě jako v zámoří, přesto jich můžeme na trhu několik najít, včetně Škody Kodiaq. Praktičnost třetí řady sedadel tentokrát vynechme a podívejme se na praktičnost zavazadlového prostoru, který je při sklopení zadních sedadel sice obrovský, ale jeho zadní část nemusí být zrovna lehce přístupná. Automobilka Ford si však zažádala o speciální patent, který by měl tyto potíže odstranit.
Podle informací, které přinesl web Fox News, by třetí řada sedadel měla být vybavena speciálním dopravním pásem, jaký můžeme znát například z pokladen supermarketů. Při sklopení sedadel si tak majitelé těchto velkých SUV mohou rozložit dopravní pás, naložit na něj například nákup a nechat ho převézt až do zadní části kufru. A při vykládání může pás přivézt nákup zase zpět.
Vypadá to jako geniální řešení, web The Drive však připomíná, že s něčím podobným již dříve přišla Toyota u modelu 4Runner. Toyota se však rozhodla umístit celou podlahu kufru na pojezdy, díky čemuž šlo de facto celý kufr vytáhnout ven. Ford však sází spíše na lidskou lenost a tak nechal pouze dvojici dopravníků, která se navíc ovládá stisknutím tlačítka.
Obyčejné vyplnění patentové žádosti však automaticky neznamená, že se v blízké době něčeho podobného v kufrech SUV značek Ford nebo Lincoln dočkáme. Přinejmenším by se však jednalo o celkem praktickou a užitečnou zajímavost, u které by ale přesto bylo potřeba vyřešit pár drobností. Například způsob jak zajistit, aby se nakládané věci nezačaly zadní části kufru stohovat a mačkat.
„Podali jsme patentový návrh na nový vynález tak, jak to běžně děláme. Nejedná se ale o žádný ukazatel nového směru podnikání nebo produktových plánů," odpověděl tiskový mluvčí Fordu na dotaz webu The Drive. Není tedy ani zdaleka jasné, kdy, kdo nebo zda vůbec se tento zajímavý nápad ve velkých SUVčkách objeví. Navíc ani není jasná cena, která by nemusela být zrovna nízká a zákazníky by tak mohla zbytečně odrazovat.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.