Bugatti Veyron už sice není žádná novinka, ovšem pokud se někde objeví, automaticky na sebe začne strhávat pohledy všech přítomných. Není tedy divu, že o tomto poněkud excentrickém supersportovním automobilu sní tisíce lidí po celém světě. Dovolit si pořízení a provoz podobného stroje si však může dovolit jen málokdo. Tedy pokud není schopný kutil.
A právě za schopného kutila se považoval neznámý Rus, který si chtěl Veyron postavit vlastníma rukama ve své garáži. Stavba repliky však není žádná sranda a tak rozpracovaný projekt nakonec skončit na ruském webu inzertním webu Avito.
Rozestavěná replika Bugatti Veyron Super Sport má k dokonalosti rozhodně daleko, ovšem na dálku se originálu celkem podobá. Při bližším pohledu však člověk začne spatřovat výrazné rozdíly, jako například motor umístěný vpředu. Podle inzerenta by se však mělo jednat o upravenou 6.0 litrovou jednotku s výkonem okolo 1 000 koní a nájezdem 100 kilometrů - k těmto údajům jsou však všichni značně skeptičtí.
Stejnou skepsi pak vyvolává i údaj o nákladech, neboť podle inzerenta je v autě nainvestováno 2 200 000 rublů, tedy cca 755 000 Kč. Na jednu stranu věříme, že si stavba vyžádala masivní investice, ovšem tahle částka nám při stavu vozu přijde značně přehnaná. Pokud by to ale byla pravda, pak bychom se museli zastavit nad tou ironií, kolik peněz jsou lidé ochotni zainvestovat jen do pouhé kopie, která se originálu stejně nikdy nevyrovná.
Někteří stavitelé replik jsou však skutečně důslední a některé repliky se dokonce dají označit za důstojné. Obáváme se však, že tato se k nim v nejbližší době nezařadí. Prodejce totiž požaduje za rozestavěný vůz cca 86 000 Kč, což sice nemusí znít jako tolik, ovšem při pohledu na rozestavěný skelet je jasné, že další investice se vyšplhají do statisíců. Výsledek navíc vždycky bude spekulativní
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?