Zájem o sportovní a supersportovní automobily je v posledních letech enormní, což dává nám smrtelníkům větší šanci, že jich třeba na motoristických srazech potkáme vícero najednou. Na největším britském srazu supersportů se však na jednom letišti setkalo více než 350 exkluzivních vozidel, jejichž hodnota se šplhá k částce 2,2 miliardy korun.
Akce Secret Supercar Meet je pravděpodobně jedním z největších a možná i nejušlechtilejších srazů luxusních a supersportovních automobilů na celém světě. Během letošního sedmého ročníku se totiž na letišti sešlo přes 350 automobilů, jejichž majitelé se rozhodli společně zahájit sezonu sportovních a supersportovních automobilů.
Akce, která každoročně přiláká stovky návštěvníků, se konala na letišti Bruntingthorpe Aerodrome, které poskytuje dostatek klidného prostoru pro řadu aktivit, které bysta na jiných veřejných místech podnikat nemohli. Tím máme na mysli například vytvoření hromadné fotky s více než 350 exkluzivnímu automobily.
Akce se navíc může pochlubit stále rozrůstající se základnou, neboť minulý rok se na jedné fotografii sešlo pouze něco málo přes 200 automobilů. Letos ale dorazil snad každý, kdo má v garáži něco se čtyřmi koly a pořádnou porcí výkonu. A rozhodně bylo na co se dívat.
Na své si přišli milovníci veteránů, luxusních GTček i závodních speciálů. Kategorii veteránů zde prezentovalo několik Jaguárů E-Type, mezi nimiž doslova zářil E-Type Eagle Speedster. K dalším zajímavostem patřilo například závodní Ferrari FXX (tedy speciální závodní varianta modelu Enzo) nebo Aston Martin Vulcan, který na běžných silnicích nepotkáte.
Tahle akce však není jen o hromadné fotce, přátelském poklábosení nebo závodech na ranveji. Kromě jiného se zde totiž konala charitativní sbírka, během které návštěvníci vybrali během dvou hodin okolo 31 000 dolarů, tedy cca 640 000 Kč.
A když už se bavíme o těch financích, celková hodnota všech automobilů se odhaduje zhruba na 105 milionů dolarů, tedy necelé 2,2 miliardy korun. Pokud by tedy došlo k nějaké té nehodě, pojišťovny by si pravděpodobně trhaly vlasy. A to jsme ještě ani nezmínili cenu letadel, která byla rozeseta po okolí.
Z celé akce vznikla řada různých videí, přičemž výše v článku si můžete prohlédnout oficiální průvodní klip. Níže pak přikládáme video, které pořídil James Walker, který na YouTube vlastní kanál Mr JWW. Walker je totiž nejen vlastníkem a milovníkem rychlých strojů, ale také akcí provázel.
S bezpečností dětí na cestách není radno experimentovat. Autosedačka je jedním z nejdůležitějších vybavení pro rodiče a výběr té pravé ovlivní ochranu vašich nejmenších během jízdy. Mezi mnoha značkami, které jsou na trhu autosedaček k mání, vynikají tři z nich – RÖMER, CYBEX a RECARO. Proč jsou mezi rodiči i odborníky v oblasti bezpečnosti tak oblíbené? Čtěte dál!
Elektrifikace postupuje a do měst se kromě velkých SUV začínají tlačit i elektromobily výrazně kompaktnějších rozměrů. Hyundai Inster je jedním z nich – čistě elektrický prcek, který vsází na originální design, užitečnou výbavu a kompaktní rozměry usnadňující městské jízdy. Dokáže však obstát i mimo městské prostředí? A jaká je jeho reálná konkurenceschopnost při ceně, která v našem případě přesáhla hranici 800 tisíc korun?
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.