Přepravní služba Uber získala rychlý úspěch a popularitu zejména díky svým příznivým a hlavně férovým cenám, což ji může řada ostatních taxi-služeb jen tiše závidět. I v tomto stádu se však může vyskytnout černá ovce, jak ukazuje případ z Kanady.
Uber se snaží odlišit od ostatních taxi služeb hlavně svou jednoduchostí, nezáludností a nízkými cenami. Ty se sice mohou pohybovat v závislosti na vytíženosti vozů, denním čase a destinacích, ale nikdy by neměly přesáhnout "přijatelné" sumy.
@Uber @Uber_Support what turned out to be an honest mistake is now turning into the biggest blunder of 2017. I’m no longer laughing at wondering when #uber will get their act together. Can anyone help? Obviously, no 20 min fare is $18,500. pic.twitter.com/zBhtMSBy67
— Hisham Salama (@The_Hish) 9. prosince 2017
Jeden z kanadských zákazníků byl však během využívání služby nepříjemně zaskočen. Přepravit se potřeboval o pouhých 8 kilometrů, přičemž celá cesta vydala na 21 minut. Po jejím skončení si však řidič naúčtoval těžko uvěřitelných 18 518 kanadských dolarů, tedy cca 314 155 korun. Normálně by ho však cesta měla vyjít na cca 218 až 260 korun.
Na svůj případ se tak pokusil upozornit zákaznickou podporu, ovšem odpověď ho zarazila snad ještě víc, než samotný účet. Místo nápravy se mu kdosi z Uberu snažil vysvětlit, že aplikace postupovala během výpočtu správně a že částka je podle všech okolností (času, místa nástupu a cílové destinace) zcela v pořádku.
S tím se ale nespokojený zákazník Hisham Salama nehodlal spokojit a tak o svém případu začal široce informovat na sociálních médiích. Až když jeho případ sdílelo několik lidí a médií, Uber změnil svůj přístup a účet na 314 000 korun zrušil a následně se omluvil.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.