Wrestling sice není v našich končinách příliš oblíbeným divadelním žánrem, ovšem řada jeho celebrit se díky němu dokázala prosadit i ve skutečném světě herectví a jejich jména tak známe z filmů či seriálů. Tím nejznámějším je samozřejmě Dwayne Johnson, ovšem na paty mu šlape ambiciozní John Cena, který se však v posledních dnech neukázal v tom nejlepším světle. A teď ho dokonce čeká soud s jednou z největších automobilek světa.
V našich končinách poznají Johna Cenu buď milovníci wrestlingu, nebo lidé s poruchou spánku, kteří v jednu ráno koukají na laciné americké akčňáky, ve kterých se tato hora svalů párkrát objevila. V posledních měsících však John přijal další roli, kterou je moderování vlastního pořadu o automobilech na YouTube. Jak se totiž ukazuje, auta jsou jeho velkou vášní.
Díky své zálibě se tak Cena stal jedním z mála lidí, kterým Ford dovolil pořídit si limitovanou edici nového Fordu GT. Automobilka si totiž speciálně vybírala z lidí, kterým vůz prodá. Chtěla se tak vyhnout problémům s překupníky, kteří vůz koupí a následně přeprodají za mnohem vyšší cenu. Aby se právě tohle nedělo, museli všichni, kterým Ford koupi povolil, podepsat listinu, ve které se zavazují, že vůz po následující dva roky neprodají.
Právě tuhle doložku však John Cena porušil, neboť svůj Ford GT krátce po natočení jakési "recenze" prodal dalšímu zájemci a zřejmě na tom vydělal nemalé peníze. Cena se hájí tím, že prostředky z prodeje akutně potřeboval k pokrytí jiných nákladů. Fordu se však jeho čin natolik nelíbil, že herce a wrestlera žene k soudu.
Jeden by čekal, že když vás žaluje jedna z největších automobilek světa, budete mít úctu nebo alespoň snahu celou věc nějak vyžehlit či zahrát do kouta. Cena však podle všeho ničeho nelituje a dle svých slov raději počká na verdikt soudu, než aby se měl hádat a prát jako nezodpovědné velké dítě. Je tak prý doslova nadšen a těší se, jak celá situace dopadne.
Automobilka už ale tak nadšená není. Její záměr byl prodávat vozy skutečným nadšencům, kteří s nimi budou jezdit a alespoň částečně se pokusí vytěžit jejich potenciál. Místo toho však Cenův Ford GT nejspíš skončí zavřený ve sbírce zámožného sběratele a na silnice se jen tak nepodívá. Otázkou však je, zda se Cenovi tento tah po konci soudu vyplatí. Prodejem si nejspíš přišel na slušné finance, pro což však Ford jistě nebude mít příliš pochopení.
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.