Škoda Auto ve svém závodě v Kvasinách uvedla do provozu nový automatický sklad menších dílů (AKL, z německého Automatisches Kleinteilelager). Pro automobilku je výstavba AKL jedním z největších logistických projektů novodobé historie.
Škoda Auto investovala v Kvasinách do inovativního konceptu více než 8 milionů eur. Automatický sklad menších dílů umožní efektivnější manipulaci s narůstající komplexitou druhů materiálu a logistické procesy v závodě učiní ještě flexibilnějšími.
Jedinečnost skladu spočívá ve stupni automatizace. Sklad disponuje automatickým příjmem zboží pomocí robotů a kamery a automatickým výdejem zboží s roboty, zdvižnými plošinami a posunovači. Robot překládá boxy z dopravníku do vozíku zcela automaticky, bez zásahu člověka.
„S novým automatickým skladem menších dílů pro náš závod Kvasiny vytrvale pokračujeme v naší cestě, abychom skladování a vychystávání menších dílů ve ŠKODA AUTO zautomatizovali,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za výrobu a logistiku. „Technologie AKL zvýší naší efektivitu a produktivitu, umožní efektivnější logistické procesy a pomůže nám snížit zásobu materiálu. Kromě toho také zlepší ergonomii na pracovišti a bezpečnost práce.“
V novém automatickém skladu AKL v Kvasinách, kde se vyrábějí mimo jiné vozy Škoda Kodiaq, Škoda Superb a v brzké době bude zahájena výroba modelu Škoda Karoq, se drobné díly nacházejí na centrálním místě uvnitř skladu dílů. Jak uskladnění, tak vyskladnění probíhá plně automaticky. Z AKL jsou drobné díly dopravovány přímo na montážní linku. Tam přicházejí v just-in-sequence, tedy přesně v takovém pořadí, v jakém mají být doručeny. Nový automatický sklad v Kvasinách nabízí kapacitu 45 000 boxů na menší díly (KLT, z německého Kleinladungsträger).
Stavební práce byly v Kvasinách zahájeny v lednu 2016. Škoda Auto investovala více než 8 milionů eur a počítá s ročními nákladovými úsporami ve výši přes 1 milion eur.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.