Ferrari na autosalonu v Ženevě ukázalo svůj speciální paket HGTE pro model 599. Teprve teď nám přesně sdělilo co tím myslelo a nezní to vůbec nezajímavě.
Kit HGTE je možné namontovat na každé Ferrari 599, bez ohledu na jeho věk. Sportovní paket karoserii vozu pošle o 10 milimetrů níže. O kus tužší stabilizátor na zadní nápravě, přední i zadní pružiny tužší o 15 %, to vše se přirozeně zaslouží o lepší držení na silnici a ostřejší jízdu.
Podvozek je stavitelný a k jízdním vlastnostem přispějí i velmi lehká kovaná kola a přilnavější pneumatiky.
Designové úpravy jsou jen poměrně malé, například mřížka nasávacího otvoru je chromovaná.
Výfuky jsou pro jakékoliv ladění prvkem téměř nezbytným, proto i u paketu HGTE jsou vyměněny. Laděné výfuky mají vyměněny i tlumiče a koncovky jsou dvoubarevné.
Pokud má zájemce model z roku 2008 a novější, je možné navíc nainstalovat i performance kit, tedy vylepšení jízdních výkonů auta. Vylepšená technika dokáže v sekvenční převodovce F1 přeřadit za neskutečných 85 milisekund, jiné nastavení plynu zostří jeho reakci.
No a cena? Přibližně 520 tisíc za verzi bez úpravy převodovky a plynu, 600 tisíc za kompletní úpravu.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?