Za 50 let provedl Renault již 10 000 crash testů - a je vidět, že byly opravdu užitečné. Ve výsledcích EuroNCAP patří s pětihvězdičkovými výsledky mezi nejlepší.
V roce 1951 vytvořil Renault v Lardy nedaleko Paříže technické centrum pro vývoj svých automobilů a provedl první crash test. Minulý týden v tomtéž centru provedl již 10 000 crash test. V rámci více než 50ti leté historie technického centra Renault testoval téměř 11 000 vozidel, provedl více než milion měření, natočil přes 100 000 dokumentačních videosnímků a nafotil téměř půl milionu fotografií.
Výsledky těchto testů (kolem 300 reálných testů a 4500 virtuálních testů ročně) spolu s informacemi shromážděnými na místech nehod představují pro Renault drahocenou databázi, ze které čerpá při návrhu nebo úpravách svých modelů.
A že celé tohle bourání má smysl dokazují výsledky automobilů Renaut v bezpečnostních testech EuroNCAP. Nové Clio, Megane, Scenic i Laguna dosáhly na nejvyšší ohodnocení pěti hvězdiček.
Foto: Renault
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?