Známý švédský úpravce BSR představil tuningový balíček pro benzínové Škody Octavia RS pod názvem BSR Stage5. Nárůst výkonu je extrémní.
Tuningová firma přišla s balíčkem pro nárůst výkonu motorů 2.0 TSI. Škola Octavia RS nikdy nebyla pomalé auto, ale více než 100% nárůst výkonu z něj učiní dokonalého sleepera. Není moc aut, která by měla přes 500 koní.
Jak se specialistům z BSR podařilo vydolovat z motoru tak ohromný výkon? Původní koncernový dvoulitr TSI měl ve Škodě Octavii RS dle továrního nastavení od 220 do 245 koní. Dalších téměř 300 koní bylo docíleno výměnou stávajícího intercooleru za výkonnější, novým karbonovým sáním s vyšší průchodností a sportovním vzduchovým filtrem. Dále je zde zakázkové turbo s kuličkovými ložisky s plnícím tlakem až 2 bary a nerezová výfuková soustava se sportovním katalyzátorem.
Zajímavostí je, že software v řídící jednotce je nastavený tak, aby měl motor do 2500 ot./min. dokonce nižší výkon než původní sériové RSko. Díky tomuto řešení lze takto upravený vůz pohodlně užívat pro každodenní ježdění. V opačném případě by pravděpodobně pneumatiky přední poháněné nápravy neměly moc dlouhou životnost.
Za kompletní úpravu si u BSR řeknou o 241 000 Kč.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?