Dvě desítky žáků podnikového učiliště Škoda Auto v Mladé Boleslavi navrhují a staví nový žákovský vůz. Po čtyřech studiích, postavených v uplynulých letech, se letos žáci rozhodli pro vůz Škoda Karoq ve verzi kabriolet. Studie bude představena veřejnosti v červnu. Vůz stavěný žáky Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto opět potvrzuje vysokou kvalitu vzdělávacího programu společnosti Škoda Auto.
Škoda Auto opět nabízí mladým talentům možnost vžít se do role vývojářů a konstruktérů vozů. Žáci Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto ve věku 17 a 18 let spojí síly, aby společně postavili pátý žákovský vůz. Pod vedením mistrů odborného výcviku a za podpory oddělení technického vývoje, designu a výroby v srdci firmy v Mladé Boleslavi postaví studii kabrioletu na bázi modelu Škoda Karoq.
Nový projekt ukazuje, jaký význam má nejnovější SUV pro modelovou paletu značky, připomíná jeho úspěchy a ocenění a potvrzuje svěží a mladistvý design modelu Karoq. V rámci praktického projektu si žáci vyzkouší spolupráci v týmu a zároveň prověří své technické a organizační schopnosti. Studie vozu, která zatím nemá své jméno, bude představena veřejnosti v červnu.
Na projektu se sešli mladí technici ze sedmi oborů – jsou mezi nimi mimo jiné autolakýrníci, autoelektrikáři a karosáři. „Na projekt se velmi těšíme, protože jsme dostali šanci postavit vůz podle svých představ,“ říká člen týmu Ondřej Bacík.
Od roku 2014 žáci každoročně navrhují a staví jeden vůz. První studií byla dvoumístná verze vozu Škoda Citigo, v roce 2015 následoval pickup na bázi modelu Škoda FABIA, v roce 2016 kupé, vycházející z vozu Škoda RAPID Spaceback a v roce 2017 vytvořili z vozu Škoda Citigo buginu s elektropohonem.
Žákovský projekt opět potvrzuje vysokou kvalitu profesního vzdělávání ve společnosti Škoda Auto. Na Středním odborném učilišti strojírenském Škoda Auto, založeném v roce 1927, se žákům dostává tří- až čtyřletého vzdělání v technických učebních a studijních oborech. Aktuálně se zde na budoucí povolání připravuje více než 900 žáků v celkem 13 oborech (pět čtyřletých a osm tříletých) a k dispozici jsou i dva obory nástavbového studia. Svou kvalifikaci si tu navíc rozšiřuje i zhruba 60 zaměstnanců společnosti Škoda Auto.
Střední odborné učiliště strojírenské Škoda Auto v Mladé Boleslavi je součástí Škoda Akademie, založené v roce 2013, jejíž program vzdělávání a rekvalifikace je cíleně orientován na potřeby firmy. Od roku 2013 vynaložila i díky podpoře odborů KOVO automobilka téměř 260 milionů korun do rozšiřování vzdělávacích programů a modernizace vybavení Škoda Akademie.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?