Noví partneři předpokládají, že k posílení trvalé udržitelnosti přispěje i zaměření na uhlíkovou neutralitu. Toyota poskytne poznatky získané v rámci několikaletého výzkumu a vývoje ve městě Namie i dalších oblastech.
Nabídne například měření a analýzy dat o složení půdy nebo využívání dronů ke sledování růstu plodin na zemědělské půdě ve městech Ókuma a Futaba.
Ve Futabě bude Toyota spolupracovat na obnově úrodnosti půdy, kterou od doby zemětřesení nebylo možné využívat. Pomůže také vytvořit systém cirkulárního zemědělství s nízkou uhlíkovou stopou v rámci pěstování plodin pro výkrm skotu na obnovené farmě ve městě Namie. Farma by měla začít dodávat chlévskou mrvu pro hnojení půdy ve Futabě i Ókumě od roku 2026.
Zemědělství využijí k výrobě bioetanolu
Dalším cílem do budoucna je spolupracovat s Výzkumným sdružením inovace biomasy pro automobilová paliva nové generace, což je společný projekt šesti soukromých společností včetně Toyoty, zaměřený na výzkum efektivních způsobů výroby etanolu ve městě Ókuma.
Jednou z možností v rámci této studie je využívání plodin pěstovaných na zemědělské půdě ve městech Ókuma a Futaba jako surovin k výrobě bioetanolu.
Psali jsme
Partnerská spolupráce přispěje k dosažení uhlíkové neutrality cestou snižování emisí CO2 z dopravy v rámci cirkulárního zemědělství s nízkou uhlíkovou stopou v kombinaci s lokální spotřebou místních produktů, například vyráběných hnojiv a krmení pro skot.