Tesla vydala novou aktualizaci softwaru, která přidává zajímavé funkce. Týkají se hlavně infotainmentu na palubě vozu. Ve voze si nyní můžete pouštět pořady ze streamovací služby Netflix. Také přináší funkci karaoke s masivní knihovnou písní a textů. Mají takové funkce v autě smysl?
Vzdálené aktualizace softwaru Vašeho vozu jsou jednou z mnoha výhod vozů Tesla a spousta výrobců má podobnou vymoženost také v plánu. V minulosti vyžadoval podobný update návštěvu servisu a zároveň tučný poplatek. Nyní se však se svojí Teslou připojíte k domácí WiFi síti a přes noc dojde k aktualizaci, a to vše bezplatně. Ráno pak nastupujete do vozu s novými vychytávkami.
Nejnovější aktualizace - verze softwaru 10.0 - přináší nové funkce infotainmentu. Mimo jiné přidává možnost sledování seriálu a filmů ze streamovací služby Netflix. Tato funkce je však dostupná pouze při stání vozidla v módu Park. Také přináší funkci karaoke, která je údajně vybavena obrovskou knihovnou písní a textů. Otázkou však zůstává k čemu takové funkce jsou? Odpověď je nasnadě. Vozy Tesla jsou poháněny elektrickou energií, kterou je nutné získat nabíjení. A samotné nabíjení není otázkou několika minut. Většinou jsou je jedná o desítky minut, v případě méně výkonných nabíjecích stanic může jít o hodiny. Během této doby si tedy můžete zkrátit chvíli shlédnutím pár epizod vašeho oblíbeného seriálu.
Nový software také přináší funkci 'Smart Summon'. Ta umožní ovládat jízdu vozu pomocí smartphonu. Vůz tak dokáže vyjet třeba s úzkého parkovacího místa aniž byste do něj nastoupili. Tato funkce je však k dispozici pouze za velkou louží, v Evropě zatím k dispozici není. Patrně zde taková funkce naráží na problémy s homologací. Automobilka na tom však pracuje a funkce by brzy měla zpřístupněna i na starém kontinentě.
Automobilka Tesla je často terčem kritiky. V některých ohledech však zavedené výrobce překonává. Pro novou generaci zákazníku už není důležité, co se schovává pod kapotou, ale spíše to, co se nachází v interiéru. A propracovaný infotainment s širokou škálou funkcí je pro tyto zákazníky rozhodujícím faktorem při koupi. A podle funkcí, které Tesla ve svých vozech zavádí, je vidět, že jí nechybí smysl pro humor.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.