Automobilka BMW je dobře známá skvělých sportovních vozů, které se navíc snadno dají upravit k soutěžení v různých disciplínách. Ať už se jedná o závody na okruhu, případně o soutěže v driftování, vždy se můžete spolehnout, že se na závodním roštu objeví nějaké BMW a pravděpodobně si nepovede vůbec špatně.V tomto extrémním případě se však z letitého modelu M5 stala doslova střela, která udivuje diváky svým zrychlením ve sprintech na 400 metrů.
Vůz, kvůli kterému jste sem přišli, už sice s původním BMW M5 generace e34 nemá příliš společného, to nejdůležitější však zůstalo: úchvatný řadový šestiválec s označením S58, díky kterému tohle unikátní monstrum dosahuje rychlosti 350 km/h na pouhých 400 metrech a to za 6.6 sekundy.
Jedinečný dragster, který vznikal v Jižní Africe, dostal zakázkově postavené šasi, jehož součástí je i řadový šestiválec S58. Ovšem zatímco pod kapotou super sedanu M5 generace e34 vsadili němečtí technici na atmosferické plnění, v tomto případě je motor přeplňován pořádným turbem.
Přesný výkon v současnosti není známý ani staviteli a řidiči tohoto monstra, ovšem pokud jsme v reportáži YouTube kanálu 1320video slyšeli správně, mohl by se výkon pohybovat okolo 2 570 koní pře přeplňování okolo 44 psi. Aby motor něco takového vydržel, bylo potřeba nechat vyrobit nový blok na zakázku a pohrát si s jeho vnitřnostmi.
Poněkud hranatější karoserii BMW řady 5 generace e34 nahradila podstatně aerodynamičtější laminátová karoserie, která však stále odkazuje na kořeny BMW. V podbězích můžeme vidět speciální závodní pneumatiky a vzadu nechybí ani dvojice brzdných padáků.
Vůz před časem dorazil ze své mateřské Jižní Afriky do USA, kde porovnal své síly s americkou konkurencí na šampionátu ve sprintech Import vs. Domestic - World Cup Finals 2018. A zde si nevedl vůbec špatně.
Na trati dlouhé 1/4 míle, tedy cca 402 metrů, předvedlo upravené BMW několik velice slušných jízd, během kterých dokázalo pokořit závodní trať v čase 6.57 sekundy a na jejím konci mu byla naměřena rychlost 350 km/h. Pravděpodobně se tak jedná o vůbec nejrychlejší BMW na světě, jak konstatoval web Autoevolution, který na tohle monstrum upozornil.
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.