Ken Block už za svou kariéru závodního jezdce a „driftujícího kakadéra" vyměnil pestrou paletu upravených strojů, žádný z nich však ještě nebyl tak extrémní, jako jeho poslední hračka. Tou je totiž Ford F-150 z roku 1977, který však dostal motor ze závodního Fordu GT, pohon všech kol z rally speciálu, unikátní podvozek a nechybí mu ani tažné zařízení. Seznamte se s novým Hoonitruckem.
První zmínky o stavbě tohoto monstra lze nalézt již v v první upoutávce na Gymkhanu 10, která se objevila minulý rok. Tou dobou se však jednalo jen o rozestavěné torzo, ve kterém dokázali poznat tvary pick-upu Ford F-150 ze sedmdesátých let jen skuteční milovníci značky.
Dnes už ale víme, že se jedná o F-150 z roku 1977, pro který má Block skutečnou slabost již řadu let. Stejný vůz měl totiž jeho otec a právě za jeho volantem se Block učil řídit i dovádět - právě s tímto strojem totiž poprvé předvedl burnout.
První zmínky také ukázaly dvojici velkých turbodmychadel čnících z kapoty, o kterých už dnes nyní víme, že vedou k upravenému motoru EcoBoost V6. Jedná se přitom o stejný typ motoru, jaký bychom mohli najít v závodním Fordu GT, který vyhrál závody v Le Mans.
Podobně jako u Hoonicorn Mustangu, i tento pick-up F-150 je jen starým obalem pro novou platformu s pořádně výkonným motorem. Celá karoserie byla ručně vyrobena z hliníku a pod ní bychom nalezli moderní platformu s šestirychlostní převodovkou Sadev, která přenáší výkon na všechna kola.
Pocity z jízdy s tímto monstrem jsou prý podle Blocka naprosto šílené. Navíc podotkl, že šíleně vypadají i první záběry, na kterých auto doprovází jedinečný zvuk závodního šestiválce. Je tedy jasné, že nová videa s tímto strojem budou nasazovat skutečným petrol-headům úsměvy od ucha k uchu.
A když jsme u toho úsměvu - mnohé možná pobaví, že i tento pick-up si uchoval svou praktičnost. Jak poznamenali lidé z Hoonigan, závodní F-150 je vybaven systémem Ford Pass pro dálkové nastartování, couvací kamerou nebo tažným zařízením pro tahání vleku s pneumatikami, kterých bude jistě potřebovat hodně.
Oficiální premiéra Hoonitrucku se uskuteční již příští týden na akci SEMA v Las Vegas. V akci se však vůz ukáže popré živě až 7 prosince, na kdy je naplánována premiéra Gymkhana 10, které by měla být vysílána na Amazon Prime.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.