Tento žebříček byl sestaven na základě více než 18 tisíc uživatelských recenzí, které hodnotily téměř 160 různých modelů. Výsledky v deseti kategoriích ovlivnila nejen samotná poruchovost vozů, ale i četnost poruch, a také náročnost, doba či cena opravy.
Japonci na prvních místech
Žebříček s přehledem ovládly japonské automobilky. Vůbec nejspolehlivější značkou se stala Suzuki, na druhém místě za ní skončil Lexus, na třetím pak Toyota. Ta uspěla i v kategorii malých aut - Britové totiž označili model Yaris s benzínovým pohonem za nejspolehlivější vůz na trhu.
Druhé a třetí místo mezi malými vozy obsadily dva poslední modely Honda Jazz. Naopak nejhorší hodnocení dostal Peugeot 208, u něhož podle jeho majitelů často zlobí palubní elektronika a infotainment, ale také brzdy či samotný motor.
Úspěchy pro malý Yaris i velkou RAV4
Yaris, respektive jeho verze s hybridním pohonem, získal také druhé místo v kategorii elektromobilů a hybridů. Před ním se umístil Nissan Leaf, na třetím místě pak Mitsubishi Outlander PHEV. Naopak stížnosti se snesly na model Tesla S, u něhož se prý nedá spolehnout na elektroniku a karoserii. Opravy přitom nejsou zcela jednoduché, ani levné.
V segmentu velkých a luxusních SUV obsadila první místo Toyota RAV4. Jen u čtyř procent těchto vozů se objevila nějaká porucha, nejčastěji v elektronice motoru, což si vyžaduje velmi snadnou a rychlou opravu. Na druhém místě je BMW X5, na třetím Audi Q5.
Naopak nejhorší recenze v této kategorii získal Range Rover, nejčastěji kvůli problémům s palubní elektronikou a s podvozkem.