Řekněme si upřímně, kolik z nás si najde čas na pravidelnou údržbu a úklid interiéru. Práce je to nevděčná a mnohdy i náročná, pokud ji provádíte jednou za rok. S několika snadnými triky a správným vybavením vozu si ji však můžete výrazně ulehčit.
Udržovat svůj vůz čistý během roku není nic náročného. O tom nás v krátkém videu přesvědčí Larry Kosilla, který pravidelně sdílí své tipy a triky na YouTube kanále Autoblog. Jakých je tedy jeho šest rad, pro co nejčistší interiér?
1. Vozte sebou pracovní potahy na sedadla a volant
Ačkoliv se s těmito doplňky setkáváme spíše v servisech, své uplatnění najdou i v našem osobním voze. Stojí pouze pár korun, snadno se vejdou do jakékoliv přihrádky a ušetří nám mnoho času a práce. Nasadit je můžete kdykoliv jedete s vozidlem do servisu, nebo pokud máte strach z toho, že interiér vozu znečistíte svým oblečením.
2. Pořiďte si gumové rohožky
Ačkoliv klasické velurové koberečky vypadají na podlaze vozu mnohem lépe, jsou až tragicky nepraktické. Jejich pravidelným vysáváním a čištěním totiž dochází k jejich opotřebení, což vede k jejich nevyhnutelnému prodření a zničení. Gumové rohožky se však čistí mnohem snadnější a jejich životnost je delší. Opět vám tak ušetří čas, starosti i finance.
3. Používejte ochrannou deku
Tento praktický doplněk je bezesporu známý každému, kdo ve svém voze převáží psa nebo jiné mazlíčky. Ochranná deka však přijde vhod i při převážení větších či znečištěných nákladů. Uplatnění navíc nalezne i v případě nouzových oprav vozu u silnice - použijete ji pod sebe jako podložku a nebudete se muset bát toho, že si zašpiníte oblečení a později i sedadle.
4. Mějte po ruce utěrky z mikrovlákna a čistič interiéru
Pokud si ve voze něco rozlijete, nebo jinak znečistíte interiér, je potřeba začít s tím bojovat co nejrychleji. Proto je vhodné vozit sebou v autě alespoň pár utěrek z mikrovlákna a čistič na interiéry. Pokud skvrnu odstraníte rychleji než se vsákne a zaschne, ušetříte si hodně práce. Pokud se tedy něco takového stane, neváhejte zastavit na prvním bezpečném místě a skvrnu odstraňte co nejrychleji.
5. Oklepávejte si boty
Jedním z nejznečištěnějších míst v našich vozech jsou podlaha a koberečky. V podrážkách našich bot si totiž do vozu nosíme desítky malých kamínků, které se během jízdy z bot uvolňují. Pokud se však naučíte pravidelně oklepávat boty před vstupem do auta, zbavíte se až 70% nečistot, které by jinak skončily na podlaze.
6. Vozte v autě rukavice a dezinfekci rukou
Pokud už jste někdy museli měnit utíkající pneumatiku u krajnice kdesi v polích, jistě jste si přáli, abyste tou dobou měli v autě rukavice. Ty se však mohou hodit i při vyprošťování zapadlého vozu, stěhování, atd. Rukavice jsou zkrátka skvělým pomocníkem ve voze. Dezinfekce je pak skvělým doplňkem, díky kterému si osvěžíte ruce a nezamastíte volant ani palubní desku.
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?
Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.
Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).