Největší dražba filmových aut roku? Prodávat se bude KITT, Flintmobile, Batmobil i Herbie

mao / AutoRoad.cz, 27. července 2018, 09:59 Aktualizováno 27.7.2018, 11:11 Google+

Jméno George Barris možná bude řadě lidí neznámé, ovšem s výsledky jeho práce se dodnes můžeme setkat na plátnech kin nebo v televizních obrazovkách. Jednalo se totiž o legendárního úpravce automobilů, který spolupracoval na filmech a seriálech jako Batman, Knight Rider, The Dukes of Hazzard a mnoha dalších.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Aukce filmových aut nabídne řadu skvostů ze sbírky George Barrise

Aukce filmových aut nabídne řadu skvostů ze sbírky George Barrise | foto: Mecum

Sdílejte článek

Barris však nebyl pouze tvůrce, ale také sběratel. Ve své sbírce si kromě vlastních úspěšných modelů navíc držel i specialitky, které vyráběli jeho kolegové. V roce 2015 však Barris zesnul a nyní se část jeho sbírky dostala do aukce pořádané společnosti Mecum v Harrisburgu. 

Dohromady bude v nabídce 23 více či méně slavných filmových automobilů a jejich replik. Chybět nebude například VW Golf alias Herbie z filmu The Love Bug (Můj miláček Brouk), DMC DeLorean z Návratu do budoucnosti, Ford Grand Torino z filmu Starsky a Hutch, replika bondova Aston Martinu DB5 nebo replika KITTa ze seriálu Night Rider.

Zřejmě největší hodnotu však budou mít stroje, ze kterých Barris vlastníma rukama vytvořil naprosté unikáty. Pojďme se tak podrobněji podívat na modely jako Drag-U-La, Speed Racer Mach 5. Batmobil z roku 1966 nebo Flintmobile.

1964 Drag-U-La

Drag-U-La, kříženec mezi hot-rodem a rakví, postavil Barrisův tým v roce 1964 pro televizní show The Munsters. Automobil byl plně funkční a nedávno prošel kompletní renovací, včetně vidlicového osmiválce Ford, který se stará o jeho pohon. Vůz se navíc stal inspirací pro stejnojmennou skladbu zpěváka Rob Zombie. Milovníci série Need For Speed s na ni možná ještě vzpomenout 

Speed Racer Mach 5

Japonský animovaný seriál Speed Racer se poprvé objevil v šedesátých letech a poměrně rychle si získal popularitu publika. Hlavní příběh se přitom točil kolem speciálního závodního vozu Mach 5, který byl vybaven zajímavým příslušenstvím.

V roce 2008 se pak seriál dočkal i tradiční filmové adaptace a Barris byl pověřen výrobou repliky vozu, která bude sloužit k propagaci. Jako základ si Barris zvolil Chevrolet Corvett z roku 1977, ze kterého vytvaroval velice zajímavý vůz s motorem 350 Chevy small Block a čtyřrychlostní manuální převodovkou.

1966 Batmobile

Barris za svou kariéru stvořil řadu zajímavých automobilů, ovšem Batmobil z šedesátých let je pravděpodobně tím nejznámějším. Vůz se objevoval v show po boku Robina a Batmana, kterého ztvárnil Adam West. Základem vozu se stala tehdy současná generace modelu Thunderbird, pro jehož úpravu se Barris inspiroval u konceptu Ford Futura z roku 1955.

1994 Flintmobile

V devadesátých letech se na filmových plátnech objevil remake oblíbeného animáku Flinstones, ve kterém si hlavní roli střihnul John Goodman v roli Freda. Chybět nemohl ani klasický dřevěný automobil poháněný nohami, který se však naštěstí dočkal modernizace. Prehistorický vůz totiž vznikl na základech elektrického golfového vozíku.

V nabídce je však ještě celá řada zajímavých modelů, ze kterých bychom mohli zmínit například ještě Aston Martin DB5, repliku bondova speciálu z filmu Goldfinger. Vůz je navíc vybaven řadou zajímavých hraček, včetně funkčního vyjížděcího štítu zadního okna, vypouštění oleje a funkčních bodců k proděravění kol. Vůz je vybaven i funkčním motorem a převodovkou, ty však v současnosti nejsou instalovány.

Vyvolávací ceny ani očekávané prodejní ceny nebyly zveřejněny, ovšem vzhledem k unikátnosti těchto automobilů se dá očekávat, že nepůjde o nízké sumy.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Největší dražba filmových aut roku? Prodávat se bude KITT, Flintmobile, Batmobil i Herbie

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Renault Zoe

Autonomní vůz dle Renaultu? Elektromobil Zoe s křídlovými dveřmi

GAC GM6

Trumpova politika má nečekané důsledky, čínská značka přišla o jméno

Link Tour K-ONE

První čínské elektrické SUV dorazilo do EU. Jaké jsou šance, aby uspělo?

Bentley S1

Užitkový Bentley? Australská láska k pick-upům stvořila unikátní stroj

Bolt Nano

Usain Bolt představil vlastní elektromobil. Dojezdem opravdu překvapí

leasing

Uvažujete o leasingu? Počítejte s těmito výhodami i nevýhodami

reklama
reklama

Doporučujeme

Apollo Intensa Emozione

Atmosferický motor s výkonem 1000 koní? Otázka peněz a zájmu, tvrdí Apollo

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. James May vysekl obrovskou poctu Volkswagenu. Vyrábí prý jediné auto, které skutečně potřebujeme

  2. Jak je na tom Michael Schumacher? Nové informace může přinést chystaný dokument

  3. Dvojice vandalů objela klíčem bok Tesly Model 3. Netušili, co bude následovat

  4. První čínské elektrické SUV dorazilo do EU. Jaké jsou šance, aby uspělo?

  5. Amerika řeší nový problém, kvůli Číně si rozvrtá zem

  6. Nejrychlejší Lada na světě? 850 koňová Niva si dává supersporty k snídani

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud