Že je stav českých silnic naprosto tristní není potřeba znovu připomínat, ovšem pokud byste si mysleli, že situace se bude směrem od hranic zlepšovat, musíme vás zklamat. Špatný stav silnic trápí v posledních letech celou řadu evropských zemí a k nápravě dochází většinou až příliš pozdě.
O tom se na vlastní kůži přesvědčila i jednadvacetiletá řidička Daisy Boxall z Velké Británie, které neopravená silnice doslova vytrhla zadní nápravu z automobilu. Rána to navíc byla tak silná, že vůz skončil otočený o 90 stupňů a v protisměru.
Možná si teď říkáte, že na vině byla vysoká rychlost, nebo automobil v otřesném stavu. Podle dostupných informací však řidička vjela do výmolu při rychlosti zhruba 25 mil za hodinu, což je zhruba 40.2 km/h. Jejím automobilem byl navíc Ford Fiesta 5. generace, který se nezdá být v jakkoliv špatném stavu.
Nehoda se měla stát během minulého týdne na hlavní silnici procházející městem Felpham, kam Daisy jela se svým kamarádem za dalšími přáteli. Když se blížila k zatáčce, měla zpomalit a vjet do výmolu. Následně se však automobil zničehonic roztočil a nekontrolovatelně a se skřípěním pokračoval po silnici.
Když Daisy se svým kamarádem vystoupila z poškozené Fiesty, uviděla dílo zkázy. První co jí napadlo bylo: „To bude drahý." Následně ji však došlo, že automobil je na odpis. Vůz stál v protisměru a zadní nápravy zůstala odtržená a zkřížená pod ním.
Následovalo přivolání policie a sepsání nehody. Magazín chichester.co.uk následně na svém webu zveřejnil článek, ve kterém je citována i tisková mluvčí rady města. Podle jejích slov byla díra v silnici zaznamenána a ještě toho večera, zhruba během hodiny a půl, byla zasypána.
Výmol podobných rozměrů přitom nevzniká ze dne na den a podle slov Daisy o něm místní dobře věděli a údajně ho měli i nahlašovat k opravě. Jeden z policistů na místě nehody se měl navíc Daisy svěřit, že tímto místem jezdí do práce a osobně měl výmol několikrát úřadu hlásil. K žádné opravě však nedošlo.
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.