Původním plánem Boring company mělo být vybudování sítě speciálních tunelů, po kterých by se vysokou rychlostí pohybovaly speciální saně, na kterých by byly zaparkovány osobní automobily. Ty měly na "saně" najíždět přímo z ulice a následně měly být spuštěny pod zem.
Kromě platforem pro osobní automobily počítal Musk i s výrobou speciálních "kapslí" pro přepravu osob, které měly být jakousi doplňkovou službou. Během série pátečních příspěvků na Twitteru však Musk naznačil, že přeprava lidí by se mohla stát prioritou.
"Budeme přepravovat auta, ovšem ale až poté, co naplníme potřeby lidí po hromadné dopravě.Je to otázka zdvořilosti a poctivosti. Pokud si někdo nemůže dovolit automobil, měl by jet jako první", pronesl Musk v jednom ze svých příspěvků.
Kromě výroby tunelů pro přepravu lidí a osobních automobilů má však Boring Company ještě jeden cíl. Měla by totiž ještě zkonstruovat tunely pro speciální přepravní systém Hyperloop, který by měl přepravovat lidi ve vysokorychlostních kapslích a to až rychlostí 1130 km/h.
"Systém městské přepravy Boring Company by měl mít tisíce malých zastávek, jejichž velikost se dá přirovnat k parkovacímu místu. Systém tak snadno přepraví lidi blíž k jejich cílům a navíc snadno zapadne do městské infrastruktury - na rozdíl od metra, které má jen pár obrovských stanic", pronesl Musk v dalším ze svých příspěvků.
Better video coming soon, but it would look a bit like this: pic.twitter.com/C0iJPi8b4U
— Elon Musk (@elonmusk) 9. března 2018
Kromě toho také Musk zveřejnil krátké video, které ukazuje speciální kapsli pro přepravu lidí, velikost zastávky i princip spouštění do tunelů a zapojování do "sítě". Mimochode, přepravní rychlost v tunelech se pohybuje okolo 200 km/h, čemuž se metro také jen těžko vyrovná.