Jméno Elon Musk se nejčastěji objevuje ve spojení se společnostmi Tesla nebo Space X, ovšem pozornost si zaslouží i jeho další projekt, který vzniká pod hlavičkou společnosti Boring Company. Jejím cílem mělo být vybudování tunelů pod městy, díky kterým by se řidičům usnadnilo cestování a zároveň by se vyprázdnily silnice. Musk ale podle všeho změnil plány a jeho prioritou přestaly být automobily.
Původním plánem Boring company mělo být vybudování sítě speciálních tunelů, po kterých by se vysokou rychlostí pohybovaly speciální saně, na kterých by byly zaparkovány osobní automobily. Ty měly na "saně" najíždět přímo z ulice a následně měly být spuštěny pod zem.
Kromě platforem pro osobní automobily počítal Musk i s výrobou speciálních "kapslí" pro přepravu osob, které měly být jakousi doplňkovou službou. Během série pátečních příspěvků na Twitteru však Musk naznačil, že přeprava lidí by se mohla stát prioritou.
"Budeme přepravovat auta, ovšem ale až poté, co naplníme potřeby lidí po hromadné dopravě.Je to otázka zdvořilosti a poctivosti. Pokud si někdo nemůže dovolit automobil, měl by jet jako první", pronesl Musk v jednom ze svých příspěvků.
Kromě výroby tunelů pro přepravu lidí a osobních automobilů má však Boring Company ještě jeden cíl. Měla by totiž ještě zkonstruovat tunely pro speciální přepravní systém Hyperloop, který by měl přepravovat lidi ve vysokorychlostních kapslích a to až rychlostí 1130 km/h.
"Systém městské přepravy Boring Company by měl mít tisíce malých zastávek, jejichž velikost se dá přirovnat k parkovacímu místu. Systém tak snadno přepraví lidi blíž k jejich cílům a navíc snadno zapadne do městské infrastruktury - na rozdíl od metra, které má jen pár obrovských stanic", pronesl Musk v dalším ze svých příspěvků.
Better video coming soon, but it would look a bit like this: pic.twitter.com/C0iJPi8b4U
— Elon Musk (@elonmusk) 9. března 2018
Kromě toho také Musk zveřejnil krátké video, které ukazuje speciální kapsli pro přepravu lidí, velikost zastávky i princip spouštění do tunelů a zapojování do "sítě". Mimochode, přepravní rychlost v tunelech se pohybuje okolo 200 km/h, čemuž se metro také jen těžko vyrovná.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.
Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?
Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.
Renault je na trhu známý pro spolehlivá a kvalitně postavená auta, ale do světa superaut nikdy výrazně nepronikl. Když tedy francouzská automobilka tvrdí, že jedno vytvořila, vzbuzuje to oprávněnou zvědavost.
Legendární moderátorská trojice Clarkson, May a Hammond se znovu objeví na obrazovkách v nové show, která naváže na jejich ikonická motoristická dobrodružství.