Tesla už se jednou představila jako zachránce uvízlých kamionů, ovšem tehdy se jednalo o jakousi záchrannou akci, během které Kamion Tesle na univerzálních pneumatikách pomáhal. Tentokrát se ale můžeme podívat na pokus, během kterého se majitel Tesly Model X rozhodl odtáhnout plně naložený kamion bez jakékoliv pomoci.
Pokud se alespoň trochu zajímáte o elektromobily značky Tesla, pak vám jméno Bjørn Nyland rozhodně nebude cizí. Tenhle norský milovník elektromobilů Tesla začínal za volantem Modelu S, se kterým najezdil desítky tisíc kilometrů, natočil desítky videí, stal se "Tesla ambasadorem" a díky programu na podporu prodeje elektromobilů Tesla také vyhrál první evropský Model X.
Díky tomu začal natáčet zcela novou sérii videí, ve kterých Teslu Model X podrobuje poměrně náročnému testování. Už se s ní pustil do zasněženého lesa (kde vozu nehezky ublížil), úmyslně vyjel baterie do prázdna, zkoušel Teslu pod nánosem ledu, atd.
Ve svém posledním videu se pak Bjørn rozhodl napodobit kousek, který se před pár dny objevil na YouTube. Neznámý majitel Modelu X totiž s pomocí svého elektromobilu vyprostil naložený náklaďák, který nebyl schopen dostat se vlastními silami do zasněženého a namrzlého kopce.
Tehdy ale měla Tesla nazuty jen univerzální celoroční pneumatiky a kamion na laně ji do jisté míry pomáhal . Bjørna ale zajímalo, zda by Tesla dokázala utáhnout plně naložený náklaďák na povrchu se špatnou adhezí i bez jakékoliv špatné pomoci.
Vzal tedy svou Teslu Model X P90D o váze 2600 kilogramů a obutou na zimních pneumatikách Nereus NS806, za kterou pořádným lanem připojil plně naložený tahač s návěsem o váze 43 tun. Ten měl sice nastartováno, ovšem převodovka byla v neutrálu.
A jak si Tesla s tahačem poradila? S naprostou lehkostí. Nejdříve se sice kola protáčela, ovšem poté se ke slovu dostal propracovaný stabilizační a trakční systém, který zajistil maximální přenos síly na kola a zledovatělý povrch. Bjørn na konci videa zveřejnil úsměvnou frázi "Airbus A380 jako další?", čímž nás docela navnadil. Bylo by totiž zajímavé sledovat, jak by si s tím tolik populární Tesla poradila.
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.