Automobilka Ford v tomto roce představila zcela první hybridní policejní vozidlo, které si získalo klasifikaci i jak pro hlídkovou hlídkovou činnost, tak i k pronásledování ujíždějících pachatelů. Jeho název je "Ford Police Responder Hybrid Sedan" a policisté z amerického státu Michigan už ho podrobili důkladnému testování před zařazením do služby
Ford v nedávné době představil rovnou dva policejní speciály, zatímco tím prvním byl výše zmíněný hybridní sedan založený na platformě Ford Fusion, tím druhým byl drsný Pick-up postavený na základech Fordu F-150. Obě tato vozidla plní klasifikace pro univerzální službu u policie a obě si v nedávných dnech vyzkoušeli i policisté ze státu Michigan (USA), od kterých obě vozidla dostala skvělé recenze.
Oba vozy musely splnit náročné testy, které mimo jiné zahrnovaly celkem 32 kol na závodním okruhu Grattan Raceway. Během testů se pak potvrdila celková odolnost, výkon motoru, brzd i kvalita obutí, které policejní vozy z výroby dostávají.
Samotná automobilka vkládá velké naděje hlavně do hybridního sedanu, který svými výkony převyšuje i ikonický Ford Crown Victoria s motorem V8, přičemž jeho spotřeba je takřka poloviční, jak řekl Stephen Tyler, zástupce marketingového oddělení policejních vozidel Ford.
Spolu s hybridním sedanem však policisté zkoušeli i klasický policejní vůz založený na Fordu Fusion s 3.5 litrovým motorem EcoBoost V6 a policejní SUV Ford s totožným motorem. Sedan poháněný tímto motorem zvládl akcelerovat z 0 na 96 km/h za 5.6 sekund, zatímco SUV a policejnímu pick-upu to trvalo 6.3 sekundy.
I přes úspěch hybridního sedanu, který už používají policisté v Los Angeles nebo New Yorku, tak nakonec policisté z Michiganu dali přednost klasickým spalovacím motorům, které během testů na závodní dráze vykazovaly lepší zrychlení i průměrné časy a do služby zařadili Fusion s motorem V6.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?