Tesla se snaží optimalizovat a vylepšit vše co je možné. V uplynulých týdnech jsme vás informovali o pokusech s aerodynamikou, věčného tématu v podobě prodlužování dojezdu a nyní tu máme něco z opačného soudku. Otázka zní: „Jak zabavit řidiče, kteří čekají na dobití svého elektrovozu?“
Vypadá to, že síť nabíjecích stanic Tesla by se mohla v budoucnosti rozšířit o nové obchodní zóny. Technologický ředitel Tesly Jeffrey Straubel k tomu na konferenci FSTEC řekl: „Lidé na těchto zastávkách průměrně tráví 20 až 30 minut. Chtějí si odskočit na toaletu, dát si šálek dobré kávy nebo něco k jídlu. Měli bychom jim to umožnit.“
Zatímco tradiční vozidla se spalovacím motorem dotankují pohonné hmoty během pár minut, dobití elektrických vozidel trvá i s použitím tzv. „rychlonabíječek“ stále podstatně delší dobu. Řidiči pak čekají ve svých vozech a to opravdu není vzrušující zážitek. Jakýkoliv obchod nebo restaurace, podobný čerpací stanici, by mohl dát lidem místo, kde se rádi zastaví a občerství.
Straubel ale zdůraznil, že automobilka Tesla nemá nejmenší zájem provozovat restauraci. Poznamenal však, že již jednají s restauracemi o jejich pronájmu.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?