Pro většinu lidstva je Lamborghini Diablo zcela nedosažitelný sen, který si mohou dovolit pouze ve formě plakátu na stěně či modelu na stole. Pár výjimečných však má to štěstí, a tuto ikonu devadesátých let ukrývají ve svých garážích. No a pak se ještě najde pár lidí, kteří zkouší s Diablem třeba závodit či driftovat.
Jedním z nich je i majitel tohoto šedivého Lamborghini Diablo, který se rozhodl procvičit si se svým supersportovním vozem jízdu bokem. Jak ale brzy zjistil, je to náročnější, než se zdá.
V dnešní době se na trhu objevilo již několik automobilů, ze které ze svého majitele dokáží udělat drift-kinga jen po zmáčknutí jediného tlačítka. Speciální Drift mód "button" mají k dispozici například řidiči nového Fordu Focus RS nebo Mercedesu E63 AMG. Lamborghini Diablo z 90. let však žádnou takovou chytrou elektroniku nemá.
Jelikož je Lamborghini Diablo skutečným supersportovním vozem, byl jeho 5.7 litrový motor V12 o výkonu cca 485 koní umístěn doprostřed vozu, což by mu mělo zajistit pokud možno neutrální chování. Stará Lamborghini však nikdy nebylo snadné řídit, natož s nimi jezdit bokem.
Pokud se o to navíc pokouší evidentně nezkušený řidič, nemůžeme se divit, že většina jeho pokusů skončí nekontrolovatelným roztočením vozu. Abychom však řidiči nekřivdili, je potřeba ocenit několik velice zdařilých sklouznutí. Diablo však během podobných radovánek, obklopené vozy BMW, vypadá poněkud nedůstojně.
Jeho majitel si tak alespoň zaslouží pomyslný palec nahoru za odvahu vyjet se svým vozem z garáže a zkusit něco, co by ostatní majitele Diabla napadlo snad jen v nočních můrách.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.