Ford neustále zdokonaluje jíž dříve představenou novou generaci supersportu GT a tak jeho testovací řidiči mají plné ruce práce. Nováý případ z amerického Colorada ale ukazuje, že testy vozu nejsou úplně snadnou prací.
No, slovo snadnou berte s nadhledem. Ona je totiž spíše až moc zábavná, což se projevilo na následujícím případu, kdy bylo několik prototypů nových Fordů GT zastaveno americkou dopravní policií. Během přemisťování na vyhlédnutou lokaci se totiž řidiči nechali unést potenciálem vozu a následně se stalo něco, co není těžké uhodnout.
Rychlý přesun několika vozidel totiž neunikl očím ochránců zákona a tak se na dálnici Interstate 70 poblíž Glenwood Canyonu brzy uskutečnila "diskotéka", která pro řidiče Fordů nebyla příjemným pobavením. Řidiči překročili hned tři rychlostní limity, 120 km/h na rovných úsecích, 105 km/h v pomalejších místech a 80 km/h v zúženích.
Všechny tři testovací kusy Fordů GT však byly změřeny v nejpomalejší lokalitě, kde jim byla naměřena rychlost... 162 km/h. Zcela nepochybně si toho řidiči museli být vědomi, ale je otázku, do jaké míry svou rychlou jízdou ohrozili ostatní řídiče. Do akce byly povolány policejní vozy, které patřili státní policii a šerifovi z Eagle County.
Šéf policie z Avonu Greg Daly pak k celému případu řekl, že „cokoliv přes 32 km/h nad povolený rychlostní limit je spojeno se soudní obsílkou“. Dále se vyjádřila i mluvčí šerifa z Eagle County, pan Amber Barrett. Ta řekla, že auto jedoucí rychlostí přes 160 km/h neujde pozornostni soudu. Je tak zcela jasné, že pokud se prokáže vina řidičů, jejich práce a řidičáky budou bezpochyby ohroženy.
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.