Chtěli by jste vlastnit kus automobilové italské historie? Pak si můžete koupit takřka nejeté Lamborghini Diablo SV z roku 1999.
To prodává jeden Montrealský dealer v Kanadě a na tomto odkazu najdete kompletní informace a fotogalerii. Hlavní předností vozu je však něco jiného než motor a vzhled. Vůz totiž za celý svůj život ujel jen dva kilometry.
Přesně má najeto 1,1 mil, což je v přepočtu méně jak dva kilometry. Ptáte se, jak je to vlastně možné? Vůz totiž celou dobu stál po zakoupení v garáži jednoho z majitelů, takže se dá předpokládat, že jej kupoval jako čistou investici.
Co na tom, že se v něm nikdy pořádně nesvezl a jediná jízda tohohle krasavce byla z rampy showroomu a pak při dodání do garáže. Pod kapotou je přitom umístěn dnes kultovní atmosférický vidlicový dvanáctiválec o objemu 5,7 litru s výkonem 536 koní a točivým momentem 605 Nm.
Prodejce chce za tento kus italské historie 499 900 dolarů, což je v přepočtu skoro 12 milionů korun. Je to sice podobná cena, za kterou si koupíte současné moderní Lambo, ovšem tenhle skvost za to určitě stojí.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.