Přinášíme vám zcela unikátní pohled na to, jak vypadá výsledek toho, když se sestaví nejhezčí části karosářských dílů z různých modelů.
Vše vzniklo na základě průzkumu britské pojišťovny Privilege. Ta si jej nechala zpracovat Stirlingskou univerzitou a v hlavním čele byl profesor Peter Hancock. Ten sesbíral data od více než dvou tisíc respondentů s úkolem vybrat nejoblíbenější designový prvek oblíbeného auta.
Konečný výsledek však vypadá jako hodně nevzhledné auto, které by si koupil snad jen blázen. Aby vše bylo jasnější, hned o řádek níže najdete seznam dílů, ze kterých se vůz skládá. A co říkáte vy na konečný výsledek?
Přední maska: Aston Martin DB9Zadní část: Triumph SpitfireBoční profil: Lamborghini GallardoPřední světlomety: MiniZadní svítilny: Audi A1Boční dveře: Rolls-Royce PhantomKola: Range Rover EvoqueZrcátka: Citroën C4 Picasso
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?